Ako lapiť pavúka v jeho vlastnej sieti? Severské krimi Larsa Keplera

Dýcha rýchlo a chápe, že výstrel vošiel priamo do chrbta. Bolesť naráža znova a znova do trupu.  Je to ako zásek sekerou, ktorý je cítiť len v určitom smere.
Vlečú ju preč ako zviera na bitúnku. Vie, že sa nemôže vzdať, že musí ďalej bojovať, no je slabá, už viac neudrží hlavu hore.  Nos, ústa a brada sa odierajú o betón…

Kvalitná zápletka, zaujímavý a napínavý príbeh, premyslený dej a skvele vykreslené postavy. To je Pavúk od Larsa Keplera, už deviaty prípad inšpektora Joona Linnu, ktorému tentoraz naozaj ide o krk. Práve jemu je určený jeden z deviatich nábojov tajomného zabijaka. 

Pred troma rokmi dostala Saga Bauerová nečakanú pohľadnicu. Neznámy odosielateľ sa v nej vyhrážal zbraňou s deviatimi bielymi nábojmi, pričom jeden z nich mal byť určený pre inšpektora Joona Linnu. Zachrániť ho vraj môže jedine Saga. Čas však pokojne plynie ďalej a z pôvodnej hrozby sa stane len bezvýznamná provokácia, ktorej Joona Linna neprikladá veľký význam.
Až doteraz.

Na malom ostrove pred prístavom Kapellskärs bolo nájdené telo rozpustené v kyseline a na mieste činu ostala biela nábojnica. Odkaz chladnokrvného vraha je jasný. Ďalšia vražda bude nasledovať, ak sa vyšetrovateľom nepodarí rozlúštiť komplikované hádanky.

Joona Linna a Saga Bauerová musia spojiť sily, aby zachránili budúce obete, kým bude príliš neskoro. Vyšetrovanie však neprináša očakávané výsledky a to len prehlbuje ich zúfalstvo. Čo ak sa tento vrah nedá zastaviť? A čo ak sa sami chytili do jeho siete?

Pozrite si video – Lars Kepler pre slovenských čitateľov:

 

Pavúk z vydavateľstva Ikar je miestami temné a desivé krimi. Viac sa dozvedáme o postavách a kvázi zmŕtvychvstaní Jureka…nuž, toto krimi určite poteší všetkých fanúšikov kepleroviek. Má to dynamiku, spád. 

Keplerovci, čiže Alexander a Alexandra majú skvelý štýl písania, ktorý vás vtiahne, prekvapujú svojou kreativitou a vždy nasadia svižné tempo. Aj v tomto príbehu začali zostra – zmiznutie policajtky Margot v stajniach pre kone, nález balíka, v ktorom je rozpustené ľudské telo a biela nábojnica na mieste činu. 

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Vlado Kobielsky:

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako lapiť pavúka v jeho vlastnej sieti? Severské krimi Larsa Keplera”