Čísla sú alarmujúce! Tisíce dôchodcov sa dostali na pokraj chudoby!

Portál Topky najnovišie upozornil na skutočnosť, že ak sa v tomto roku parlament nedohodne na aspoň jednej ďalšej valorizácii dôchodkov, mnohí penzisti sa ocitnú na pokraji chudoby. Prieskumy ukazujú, že veľké množstvo z nich si už teraz nemá z čoho nakúpiť. Začiatkom roka si dôchodcovia prilepšili o 12%, no inflácia a rast cien majú na ľudí oveľa väčší dosah.

Jednota dôchodcov Slovenska teda bude žiadať o ďalšiu valorizáciu dôchodkov.

V januári si už prilepšili o priemerne 60 eur, čo je zatiaľ historicky najvyššia suma. Avšak ani táto suma nestačila. Člen Jednoty dôchodcov varuje, že sa musíme pripraviť na infláciu obrovských rozmerov. Ďalej tvrdí, že každý dôchodca poberajúci sumu 490 eur mesačne sa nachádza na hranici chudoby.

Na Slovensku je takýchto penzistov momentálne až okolo 600-tisíc.

NR SR prichádza s novým zákonom, ktorý by mal podľa všetkého rozmraziť minimálne dôchodky. JDS však tvrdí, že takéto opatrenia nebudú dostačujúce.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čísla sú alarmujúce! Tisíce dôchodcov sa dostali na pokraj chudoby!”