Jednoduchý, ale účinný trik, ktorý vám pomôže rýchlo zaspať. Tento trik funguje na 100%

Problémy so zaspávaním môžu byť skutočne nepríjemné. Vzhľadom na to, že asi 30% až 35% dospelých má príznaky podobné nespavosti, je to vážny problém, ktorý je celkom bežný.

Našťastie doktor Luc P. Beaudoin, profesor kognitívnych vied na Univerzite Simona Frasera, možno práve našiel jednoduché a rýchle riešenie, ktoré môže ľuďom pomôcť zaspať rýchlejšie ako dieťa.

Nás táto metóda veľmi zaujala a dúfame, že vám pomôže večer rýchlejšie zaspať.

Kognitívny náhodný výber

Doktor Luc nazval svoju metódu „Kognitívny náhodný výber“.

Týka sa techniky, ktorá zahŕňa predstavovanie náhodných predmetov, ktoré sa dajú ľahko vizualizovať. Ako hovorí doktor Luc, metóda skrotí vaše myšlienky, aby vaša myseľ nemyslela na problémy, ktoré vám bránia zaspať.

Premýšľanie však o týchto náhodných predmetoch, nie je až také jednoduché. Doktor Luc odporúča použiť aplikáciu „MySleepButton“, ktorú špeciálne navrhol tak, aby pomohla ľuďom vyťažiť z tejto metódy maximum. Aplikácia vám pomôže vybrať zoznam slov a stačí si len predstaviť slová, ktoré vám povie.

Uspite svoju predstavivosť

Ak sa zdráhate použiť aplikáciu na zaspanie, môžete túto metódu použiť aj sami. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je zamyslieť sa nad náhodným a emocionálne neutrálnym slovom, ktoré má najmenej 5 písmen a predstavte si objekty, ktoré sa začínajú na každé jedno písmeno, ktoré sa v slove nachádza.

Nezabudnite však na slová, ktoré vyvolávajú stresové alebo negatívne emócie. Ak ste sa dostali na koniec slova bez toho, aby ste zaspali, jednoducho zopakujte túto metódu pri inom slove.

Testovanie metódy

Aby ste sa ubezpečili, že metóda funguje, Univerzita SFU to vyskúšala na 154 študentoch, ktorí sa sťažovali na svoj spánkový režim. Účastníci túto metódu vyskúšali a výsledky ukázali, že ich kognitívne spánkové schopnosti sa výrazne zlepšili. Nielenže rýchlejšie zaspali, ale účastníci zaznamenali aj zlepšenú kvalitu spánku.

Okrem toho získal doktor Luc tiež veľa pozitívnych ohlasov na aplikáciu „MySleepButton“, pričom mnoho ľudí zdieľalo svoju spokojnosť s účinnosťou aplikácie.

Zdroj
Zdroj foto: www.unsplash.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Jednoduchý, ale účinný trik, ktorý vám pomôže rýchlo zaspať. Tento trik funguje na 100%”