„Milujem ho, preto neustále odpúšťam“: príbeh ženy, ktorej muž sa neustále vyhráža zrušením svadby

Svadba nie je len veľká zodpovednosť, ale aj veľa povinností. Preto sa zo zrušenej svadby stáva obrovská bolesť hlavy a kopec stresu. Prečítajte si príbeh ženy, ktorá mala veľkú smolu na svojho snúbenca.

Z jej skúsenosti visí vo vzduchu otázka, či láska stojí za také utrpenie.

man in black leather jacket kissing woman in white shirt                         unsplash

Zrušená svadba

„S mojím potenciálnym manželom sme spolu už vyše roka. Netrvalo dlho a začali sme s plánovaním svadby. Predala som auto a vložila som peniaze do banky. Môj partner mal svoje auto, takže to nebol problém.

Čoskoro sa ponúkol, že kúpi nejaké pohodlné rodinné auto pre dvoch. Zdalo sa mi to ako dobrý nápad a tak predal svoj starý Ford, ja som doložila potrebnú časť zo svojich peňazí.  

couple sitting on bench near body of water                             unsplash

S bývaním nemáme problémy, pretože otec mi daroval byt, takže sme spolu bývali takmer celý rok. Prirodzene, začala som trochu naznačovať, že by som chcela rodinu a deti. Taktiež som chcela, aby sme auto kúpili už v manželstve. Išli sme teda podať žiadosť na matriku.

Nasledujúcich pár mesiacov prešlo bez akýchkoľvek ťažkostí. Vybrali sme hostí, zarezervovali reštauráciu, ja som si vybrala šaty a zariadila všetky ostatné veci. A celkom nečakane, pár mesiacov pred našou svadbou, sme sa pohádali a v hneve povedal, že svadba nebude.

Priebeh svadby

Koľko problémov kvôli tomu vzniklo, len aby sa to zorganizovalo a úplne pre nič. Po pár dňoch sme sa však uzmierili a opäť sme sa rozhodli, že sa staneme manželmi. Zdalo sa, že je opäť všetko v poriadku a bol to len nepríjemný omyl, ale nie.

Je len mesiac do svadby a už štyrikrát som svadbu zrušila. Štyrikrát sme sa pohádali a zakaždým oznámil, že svadba nebude. Už sa ani nehanbím, no som znechutená z toho, že príbuzným zakaždým posielam a opäť beriem pozvánky. Stále ho milujem a som pripravená mu odpustiť, ale už to takto dlho nevydržím.“

silhouette of man and woman under yellow sky                         unsplash

Existuje cesta von?

Povedzme, že detaily v tomto príbehu nestačia na vyvodenie akýchkoľvek záverov. Ak je medzi nimi skutočne pravá láska, možno by stálo za to vyhľadať služby psychológa. Napriek tomu je svadba veľkým stresom a nie všetky páry ju zvládnu sami.

Existuje aj možnosť svadbu na určitý čas odložiť. Pravdepodobne rok spoločného života nestačí na to, aby ste zistili, či dokážete s touto osobou žiť. Pravdepodobne tento pár potrebuje ešte nejaký čas, aby urobil konečné rozhodnutie.

Čo myslíte, čo by bolo v takejto situácii správne?

 

Zdroj: ofigenno.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Milujem ho, preto neustále odpúšťam“: príbeh ženy, ktorej muž sa neustále vyhráža zrušením svadby”