Mladá rodina si nemohla dovoliť byt a tak si kúpili opustený dom, ktorý premenili na svoj vysnívaný domov

Mnoho ľudí sníva o odchode z rušného mesta na vidiek do pokojnej a tichej oblasti. Avšak ľudia z nasledujúceho príbehu nemali na výber…

Mladému páru s malým dieťaťom nemali dostatok financií ani na najskromnejšie bývanie a o vlastnom dome mohli len snívať. Rozhodli sa však nevzdať sa a išli za svojím snom. Teraz žijú v domčeku, ktorý vyzerá ako z rozprávky!

Podarilo sa im niečo ušetriť, no aj tak to nestačilo. Nakoniec kúpili iba schátraný opustený dom, ktorý sa však nachádzal v skutočnom raji a ani raz im nenapadlo, že by odišli.  

Rodina zobrala veci do vlastných rúk. Rozhodli sa svojpomocne zrekonštruovať dom tak, aby sa zmestili do rozpočtu. Urobili si pracovný plán a postupne sa približovali k svojmu cieľu.

Stará strecha bola schátraná a absolútne zbytočná, a keďže ju bolo potrebné vymeniť, manželia sa rozhodli pre stavbu veľkého podkrovia. Bolo to úplne logické rozhodnutie. Mierne zvýšili úroveň strechy a hotovo! Vyrobili si aj letnú terasu – praktickú, pretože sa tam dá schovať pred dažďom či slnkom.

Po nadstavbe získala rodina ďalších 40 metrov štvorcových.

Aj keď to bolo náročné po finančnej aj papierovej stránke, zvládli to a neľutujú, že sa do toho pustili. Ale všetku prácu urobili sami, bez pomoci profesionálov.

Spočiatku chceli vytvoriť útulný interiér domu, podobný jeho exteriéru. Nechceli trendy dizajn a moderné zariadenie. Mal to byť dom s dušou. Obnovili všetko a zároveň zachovali pôvodný vzhľad.

Dom mal dokonca aj nejaký nábytok, ktorý tiež bolo potrebné zreštaurovať.

Najzvláštnejším detailom interiéru bola hlineno-tehlová pec. Postavili ju podľa starodávnych technológií a manželia si ju chceli zachovať. Kým bol dom opustený, piecka sa zrútila a zostarla, no manželia ju postupne obnovili a teraz vyzerá ako v dome u babičky počas letných prázdnin.

Dôležité rozhodnutie

Tento dom slúžil ako chata, no teraz sa stal plnohodnotným príbytkom, kam sa mladá rodinka konečne presťahovala.

Ľudia z mesta tak teraz žijú svoj vidiecky sen, ktorý povýšili až tak, že si založili malú farmu. Vďaka nej majú k dispozícii prírodné produkty, ktoré si sami vypestovali.

Rodina žije šťastne vo svojom dome s pocitom, že ich bývanie je jedinečné a vložili doň celú svoju dušu.

Rozhodli sa pre tento krok, chopili sa veci s plnou zodpovednosťou a aj napriek finančným ťažkostiam dosiahli svoj cieľ.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mladá rodina si nemohla dovoliť byt a tak si kúpili opustený dom, ktorý premenili na svoj vysnívaný domov”