Možno vlastníte pozemky a ani o tom NEVIETE. Slovenský pozemkový fond zverejňuje mená nič netušiacich šťastlivcov!

Slovenský pozemkový fond informoval o zásadnej zmene. Zverejnil tlačovú správu, v ktorej informoval o zásadnej zmene týkajúcej sa zverejňovania zoznamu nezistených vlastníkov pôdy. Od 1. januára 2023 sa bude aktualizovať pravidelne a vy tam možno nájdete práve svoje meno.

Samozrejme, šanca, že niekto nevedomky vlastní pozemky je malá, no nie úplne nereálna. Pozemky totiž môžu patriť vašim dávno zosnulým predkom, ktorých ste ani nemali šancu spoznať. Na základe dedičského práva vám však pozemok náležite prislúcha.

Slovenský pozemkový fond bol v minulosti ostro kritizovaný za veľkú neprehľadnosť, čo sa týka komunikácie s verejnosťou. Od začiatku tohto roka sa to teda snaží napraviť.

„Potenciálni majitelia alebo dediči pôdy si tak môžu vyhľadať vlastníctvo po svojich predkoch. Slovenský pozemkový fond tak koná kvôli zvýšeniu transparentnosti a v skutočnom záujme o ochranu práv nezistených vlastníkov pôdy,“ vysvetľuje fond v tlačovej správe.

Zoznam sa bude aktualizovať pravidelne, každého pol roka.

Záujem o vyhľadanie si vlastného mena na zozname bol však v posledných dňoch tak vysoký, že web neraz spadol a momentálne je nefunkčný. Jedná sa však  o chybu, ktorá sa dá veľmi rýchlo napraviť, a tak sa dá očakávať, že stránka bude opätovne sprístupnená v najbližších dňoch. Všetko potrebné nájdete an tomto odkaze 

zdroj: interez.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Možno vlastníte pozemky a ani o tom NEVIETE. Slovenský pozemkový fond zverejňuje mená nič netušiacich šťastlivcov!”