MUŽ postaví domček pre bezdomovkyňu, ktorá spí pred jeho domom. Má na to veľmi dobrý dôvod

Irene „Smokie“ McGeeová bola v komunite južného Los Angeles dobre známa. Všetci ju poznali – vedeli jej meno, zdravili ju a všeobecne boli milí.

Chlapík menom Elvis Summers si však všimol, že po príchode súmraku ľudia akoby stratili záujem o ženino blaho.

Summers vedel, že McGeeová je 60-ročná žena bez domova (stretol ju, keď mu raz zaklopala na dvere a hľadala recyklovateľné veci, ktoré by mohla speňažiť), ale predpokladal, že bude mať aspoň škatuľu, v ktorej bude môcť v noci spať.

Summersovi sa rozbúchalo srdce, keď si uvedomil, že by sa nikdy nemohla poriadne vyspať, nehovoriac o základom bezpečí. Cítil, že ho to poháňa k tomu, aby situáciu napravil a niečo zmenil.  Už to viac nemohol vydržať.

Summers povedal ABC News: „Začal som sa ju vypytovať, aby som pochopil, aký je jej príbeh.  Zistil som, že nemá nič, dokonca ani kartónovú škatuľu.  Prakticky spala v špine a jediné, čo som chcel urobiť, bolo poskytnúť jej pekné prostredie, v ktorom by sa mohla aspoň dôstojne vyspať.

„Potom som sa jej spýtal: ‚Čo by si povedala na to, keby som ti postavil domček? Asi si myslela, že som sa zbláznil. Na internete som si všimol, že ľudia začali stavať takéto domčeky. Predtým som robil na stavbe, takže som mal pocit, že to bude jednoduché – že si s tým poradím.“.

Summers povedal: „Všetci sme ľudia.  Niekoho sestra, babka alebo dieťa všetci môžu byť vonku. Bola celkom vďačná. Je to zlatíčko, ktoré tvrdí, že „nikto pre mňa nikdy nič neurobil. Myslím, že dnes je z nej iný človek, ako keď som ju prvýkrát stretol. Teraz sa zdá byť naozaj spokojná“.

Pokiaľ sa domček bude každých 72 hodín premiestňovať na nové miesto, mesto súhlasilo s podporou tejto myšlienky a domčeka.

Keď teda dospel k tomuto zisteniu, bol prekvapený, že ľudia po celej krajine stavajú malé domčeky.

Vďaka svojim predchádzajúcim stavebným skúsenostiam sa rozhodol pokračovať a postaviť malý domček len pre McGeeovú, aby v ňom mohla bývať.

Zašiel do miestneho obchodu s domácimi potrebami a zaplatil približne $500 za materiál, ktorý by potreboval na stavbu domčeka. Až o päť dní neskôr mohol žene predstaviť hotový výrobok. Summers je nepochybne nesebecký a výnimočný človek!

Pozrite si úžasný príbeh nižšie a podeľte sa oň so svojou rodinou a priateľmi na Facebooku.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “MUŽ postaví domček pre bezdomovkyňu, ktorá spí pred jeho domom. Má na to veľmi dobrý dôvod”