Najlepšie detstvo na svete: Nie každý pochopí, no mnohí si ho stále pamätajú

Dnešné deti sa už nehrajú tak, ako kedysi predošlá generácia počas jej detstva. Smelo a bez toho, aby sa neustále museli báť o život si behali vonku po mraze a sneh sa im dostal až do vnútra čižiem. Aj napriek tomu všetkému neboli deti choré a neplakali kvôli poškriabanému prstu.

Stavali snehuliakov, hrali hokej a ak sa niekto zranil, jednoducho mu priložili snehovú guľu na bolestivé miesto. Neexistovali smartfóny, a užívali si bezstarostné detstvo.

Šmykľavka z ľadu

Deti tam dokázali stráviť aj celý deň. Niekedy si nosili vedrá, aby vylepšili ľadový povrch a mohli sa šmýkať rýchlejšie. Buď chodili jednotlivo, alebo vytvorili „hadíka“ alebo išli chrbtom dole. Radosť ako vyšitá!

Klzisko

Niekedy nebol problém, keď sa z parkovísk na istý čas urobili klziská. Majitelia áut k tomu pristupovali vo väčšine prípadov s pochopením a boli radi, že môžu potešiť deti.

Najlepšie sane

Boli prakticky nezničiteľné. Aj keď sa na nich niečo prehlo po jazde dole kopcom, stačilo do nich párkrát kopnúť.

Mini lyže

V jednoduchosti je krása aj čo sa zimných športov týka…

Palčiaky na gumičke

Ušianky

V takej čiapke je takmer nemožné nachladiť si krk a uši. Navyše, pri sánkovaní alebo lyžovaní nikdy neskončila na zemi.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Najlepšie detstvo na svete: Nie každý pochopí, no mnohí si ho stále pamätajú”