Našla som šikovný trik na vyčistenie žehličky. Konečne je krásna a čistá ako nová

Pokazená látka a nálada – takto končia pokusy o žehlenie vašej obľúbenej veci, keď je žehliaca plocha špinavá a z otvorov na paru vychádza vodný kameň. Aby ste predišli takýmto situáciám, musíte žehličku pravidelne kontrolovať a ak máte problémy, použite rady uvedené nižšie.

Vezmite 500 ml vriacej vody a pridajte do nej 1,5 lyžice kyseliny citrónovej. Dôkladne premiešajte.

Budete potrebovať lavór alebo môžete postup vykonať aj nad umývadlom. Predhrejte žehličku. Otočte hore dnom a do otvoru na vodu postupne nalejte rozpustenú kyselinu citrónovú.

Po naplnení nádržky na vodu roztokom zapnite žehličku a nastavte režim maximálneho prívodu pary. (Ak potrebujete stlačiť tlačidlo na vypustenie pary alebo ak je k dispozícii funkcia parného rázu, urobte to). Nechajte roztok z nádrže úplne vytiecť cez parné trysky.

Po tomto postupe zo žehličky vyjde všetok vodný kameň, funkcia pary bude fungovať lepšie a na veciach nezostanú žiadne biele škvrny.

Kým je žehlička horúca, je čas začať čistiť žehliacu plochu. To bude vyžadovať zubnú pastu a kefku. Krúživým pohybom naneste pastu na žehliacu plochu žehličky, čím odstránite usadeniny uhlíka.

Potom pomocou špongie a teplej vody dôkladne opláchnite zubnú pastu z povrchu žehličky.

Vaša žehlička bude úplne čistá!

 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Našla som šikovný trik na vyčistenie žehličky. Konečne je krásna a čistá ako nová”