Plánovanie kuchyne na francúzsky štýl

Prerábanie kuchyne sa môže zdať na začiatku ako zlý sen, no keď začnete precízne plánovať a spolupracovať s odborníkmi uvidíte, že opak je pravdou.

Pre a proti rôznych dizajnov

Každý dizajn kuchyne je iný, preto je nevyhnutné zvážiť pre a proti. Napríklad dlhá pracovná doska vám môže umožniť vykonávať viac prípravných prác naraz, než by bolo možné pri menšej ploche. Dostatok miesta medzi varnou doskou a drezom môže tiež uľahčiť používanie priestoru. Znalosť týchto možností, ich výhod a nevýhod, vám pomôže urobiť informované rozhodnutie a vytvoriť tak efektívny kuchynský priestor.

Zdroj foto: Digital Storm / Shutterstock.com

Provensálsko priamo u vás doma

Ak ste fanúšikom francúzskeho vidieckeho života a rustikálnej elegancie, potom sú pre vás Provence kuchyne ako stvorené! Tento dizajn sa vyznačuje jemnými a tlmenými farbami, prírodnými materiálmi a jednoduchými, ale elegantnými detailmi. V kuchyni v štýle Provence ide predovšetkým o vytvorenie útulného a príjemného priestoru, v ktorom môžete variť a tráviť čas s rodinou či priateľmi. Samozrejme, s kvalitným vínom k tomu!

Ústredným bodom dizajnu je použitie prírodných materiálov, ako sú drevo, kameň a kované železo. Tieto materiály sa často ponechávajú v prirodzenom (neopracovanom) stave, čím sa priestoru dodáva rustikálny a zemitý charakter. Steny sú zvyčajne vo farbách ako je béžová, krémová alebo bledomodrá, ktoré vytvárajú upokojujúcu a relaxačnú atmosféru.

Na dotvorenie vzhľadu pridajte do kuchyne niektoré vintage alebo starožitné prvky, ako napríklad drevené debničky na ovocie, alebo vintage svietidlá. Do priestoru môžete zakomponovať aj dekoratívne predmety, napríklad zbierku keramiky alebo závesnú bylinkovú záhradku, ktoré kuchyni dodajú šarm a charakter.

Celkovo je kuchyňa v štýle Provence ideálna pre tých, ktorí chcú spojiť funkčnosť s eleganciou, vytvoriť príjemný priestor a pocítiť teplo domova.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Plánovanie kuchyne na francúzsky štýl”