Prečo naši starí rodičia nemali alergie na potraviny a prečo ich máme my? Pozrite si dôvod!

Mali vaši starí rodičia potravinové alergie? Moji určite nie! Môžete si všimnúť jasné narastajúce epidémie potravinových alergií, ktoré sa zhoršujú s každou generáciou. Podľa štúdie, ktorú v roku 2013 vydali centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb, sa potravinové alergie u detí zvýšili približne o 50% v rokoch 1997 až 2011.

Hoci niektorí tvrdia, že to je len preto, že sa vtedy takýmito alergiami nikto nezaoberal, nie je to tak!

Takže čo by mohlo byť niektorým z dôvodov, prečo vaši starí rodičia nemali potravinové alergie?

Je to naozaj celkom jednoduché …

zdroj:pexels.com

7 dôvodov, prečo naši prarodičia nemali potravinové alergie:

1) Jedli skutočné sezónne jedlo

Jedlo pochádzalo z poľnohospodárskych podnikov a malých trhov na začiatkoch 20. storočia. Potravinárske konzervanty neboli široko používané, jedlo bolo čerstvé. Kvôli nedostatku spracovaných potravín bola ich strava živinami hustá, čo im umožňovalo získať potrebnú výživu z potravy.

Pre dojčatá bolo materské mlieko vždy v sezónne.

2) Nedržali diéty a nijak sa neobmedzovali. Jedli potravu len vtedy, keď bola k dispozícií.

Naši starí rodičia sa nestali obeťami výživných diét, marketingu potravín, počítania kalórií a iných škodlivých stravovacích návykov, ktoré sú dnes populárne (čiastočne preto, že marketingová infraštruktúra ešte neexistovala). Z tohto dôvodu mali zdravý metabolizmus a jedli podľa potrieb a chutí ich tela.

3) Varili jedlá doma s použitím tradičných metód prípravy.

Nákup spracovaných jedál nebol možný a jedlo bolo vzácnym luxusom. Šťastie pre našich starých rodičov tieto návyky skutočne zvýšili ich zdravie.

zdroj:pixabay.com

4) Nejedli GMO, potravinové prísady, stabilizátory a zahusťovadlá.

Potraviny ešte neboli ošetrené prídavnými látkami, antibiotikami a hormónmi, ktoré by pomohli zachovať trvanlivosť a zabaliť ich do vreciek, na úkor zdravia spotrebiteľa.

5) Jedli celé zviera, ktoré obsahovali kosti bohaté na minerály a taktiež jedli aj mäso z orgánov.

Zvieracie kosti boli spracované alebo kúpené za účelom výroby vývarov a polievok, pričom na stole sa vždy nachádzalo miesto pre mäso z orgánov. Tieto potraviny boli ocenené svojimi liečivými vlastnosťami a nikdy sa nestratili.

6) Nešli k lekárovi, keď sa cítili zle a neužívali lieky na predpis. Návštevy lekára boli určené len pre náhodné zranenia a život ohrozujúce ochorenia.

Keď sa ľudia dostali do horúčky, boli na to pripravní. Keď sa cítili zle, jedli polievky a mali veľa odpočinku. Nemali svojho lekára alebo zdravotnú sestru a dôverovali prirodzenému liečebnému procesu oveľa viac, ako ľudia dnes.

7) Strávili veľa času vonku.

Naši starí rodičia nemali možnosť vysedávať dnu a hrať sa na svojich telefónoch, počítačoch a herných systémoch. Hrali sa vonku na bicykloch a hojdačkách.

Source: kaboompics.com

Čo sa dá robiť s potravinovými alergiami?

Výživa ovplyvňuje VŠETKY bunky v našom tele. Zdravie našich buniek závisí od stravy a životného štýlu. Bunky vytvárajú tkanivá. Tkanivá vytvárajú orgány a my sa skladáme zo systému orgánov. Ak je vaša výživa nedostatočná, bude trpieť celistvosť každej bunky, tkaniva a orgánu v tele. Môžete byť preto viac citliví na určité potraviny.

Čo si myslíte? Zdieľajte a nechávajte nám komentáre!

zdroj:healthy-holistic-living.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prečo naši starí rodičia nemali alergie na potraviny a prečo ich máme my? Pozrite si dôvod!”