Priehradky v práčke: Prečo má 3 časti a na čo slúžia? TOTO SME zistili

Práčka už dávno nie je luxusom, ale stala sa každodennou nevyhnutnosťou. Pomáha šetriť čas a zabraňuje tomu, aby sa vaše ruky dostali do kontaktu s rôznymi práškami. V obchode ich je veľa a každý z nich sa hodí do konkrétnej priehradky v práčke. Po vytiahnutí zásobníka na prášok uvidíte až 3 priehradky.

Bočné priehradky sú spravidla očíslované číslami 1 a 2 alebo písmenami A a B. Stredná je zvyčajne označená snehovou vločkou alebo symbolom vo forme kvetu. Mnohí tomu nevenujú pozornosť a prášok zvyknú sypať kamkoľvek.

Nesprávne vloženie pracieho prostriedku robí pranie zbytočným. Pozrite sa, na čo je určená každá priehradka v zásobníku práčky.

Prečo je nádoba na prášok v práčke rozdelená na 3 časti?

Táto štruktúra bola navrhnutá tak, aby sa do bubna práčky dostal počas prania len potrebný prací prostriedok. Čistiace prostriedky sú chránené pred zmiešaním a plnia si tak svoje funkcie.

 

Priehradka označená 1 alebo A je vyhradená pre predpieranie. V tomto režime sú veci nejaký čas namočené v mydlovej vode.

Predpieranie je potrebné pre kusy oblečenia, ktoré na sebe majú odolné škvrny.

Okrem štandardného čistiaceho prostriedku môžete do priehradky pridať bielidlo alebo odstraňovač škvŕn, ale iba v sypkej forme.

Priehradka označená číslom 2 alebo písmenom B slúži na hlavné pranie. Spolu s práškom sa tam dajú nasypať aj ďalšie prostriedky na dokonalé vyčistenie. Táto priehradka sa používa pre všetky režimy prania. Jedinou výnimkou je, ak prášok vložíte priamo do bubna.

Stredná priehradka so snehovou vločkou sa používa na tekuté prášky a aviváž.

Musíte ju naplniť skôr, ako práčka začne s preplachovaním. Ak to zabudnete urobiť pred spustením prania, žiadny problém.

Priehradku je možné počas prania voľne vytiahnuť bez toho, aby sa prerušilo použitie čistiacich prostriedkov.

Okrem toho, cez priehradky 1 a 2 môžete práčku odvápniť. Stačí tam pridať špeciálny prostriedok, ktorý je na to určený a spustiť niektorý z režimov. Nezabudnite pravidelne čistiť aj samotné priehradky!

 

Zdroj: sovkusom.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Priehradky v práčke: Prečo má 3 časti a na čo slúžia? TOTO SME zistili”