Takto zavesíte každý záves či záclonu aj bez pomoci garníž

Závesy môžu byť pripevnené k oknu rôznymi spôsobmi: pomocou garniže alebo inými spôsobmi, o ktorých sa dozviete v nasledujúcom článku. Ide o pomerne neštandardné metódy, kde sa okrem iného môžete inšpirovať návodom, ako vytvoriť vlnky či ako pripevniť záclonu na sklo.

Zlepšovák č. 1

Na suchý zips s lepiacou základňou pripevníte záves na okno. Jednu časť prilepte na dvojsklo, druhú na tyl. V prípade potreby suchý zips bez problémov odstránite z okna a nezanechá po sebe žiadne stopy.

Zlepšovák č. 2

Ďalšou možnosťou, ako zavesiť záves na okno s dvojitým zasklením, je všiť doň gumičku zospodu a zhora a upevniť ju pozdĺž tesnenia.

Zlepšovák č. 3

Záves je tiež možné pripevniť priamo na rám okna pomocou kancelárskych spiniek. Tento záves môžete zavesiť v lete na otvorené balkónové okno.

Zlepšovák č. 4

Ak nechcete vŕtať do rámu okna, môžete k nemu pripevniť mini garníž. Takto je možné krásne ozdobiť okno bez zbytočnej námahy.

Zlepšovák č. 5

Ak máte záclonovú tyč, ale nemáte krúžky na zavesenie záclony či závesu, jednoducho vezmite sťahujúce pásiky na pripevňovanie, prevlečte záclonu, pripevnite ich k tyčke a odstrihnite prebytočný koniec.

Zlepšovák č. 6

Obyčajným lakom na nechty môžete ozdobiť vzhľad svojich závesov. Krúžky si môžete zafarbiť podľa seba, nechať uschnúť a vrátiť na pôvodné miesto.

Zlepšovák č. 7

Závesy je možné zavesiť na háčiky. Je potrebné, aby ste ich pripevnili pozdĺž vyznačenej čiary. Záves už len zavesíte pomocou napínacích nití, ktoré sú na zadnej strane.

Zlepšovák č. 8

Ak chcete poskladať záves, vezmite sponky alebo kancelárske spinky a spojte niekoľko drážok v páske dohromady. Môžete to urobiť 2 spôsobmi:

 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto zavesíte každý záves či záclonu aj bez pomoci garníž”