Vláda prichádza s novým návrhom finančnej pomoci pre Slovákov! Schváliť by sa mal do konca marca!

Na Sloevsnku je momentálne chudobou postihnutých približne 50-tisíc občanov. Vláda však už nejaký čas rokuje o finančnej pomoci, ktorá by postihnutých Slovákov mohla dostať na čosi lepšiu pozíciu. Presná podoba takejto pomoci však zatiaľ stále nie je jasná, no schváliť by sa mala do konca marca. Informovali o tom Noviny.sk.

Minister práce Milan Krajniak sľúbil, že pomoci by sa malo dostať práve tým, ktorým ešte poskytnutá nebola. „Prvé bude, že nejaká jednorazová pomoc, aby sa aj oni mohli prihlásiť. Druhá vec, ktorú pripravujeme, je, aby sme pomohli tým domácnostiam, ktoré môžu mať problém so zvýšenými nákladmi na bývanie,“ priblížil.

O akú sumu sa však bude jednať zatiaľ nie je známe. Poverený premiér Heger však priblížil, že sa bude jednať len o jednorazovú dávku.

Smer s návrhom vlády súhlasí, Sulík so SaS-kou však nie. „My sme vždy podporili v parlamente veci, ktoré smerovali k ľuďom. Takže ak bude niečo rozumné, viem si to predstaviť,“ povedal predseda Smeru Robert Fico. Takisto však navrhol aj znížené DPH na niektoré potraviny v obchodných reťazcoch.

„Viem si predstaviť, že by sa išlo ešte ďalej. Z peňazí, ktoré získame z bankového odvodu od obchodných reťazcov, sa vytvorí balík peňazí, ktorý by pokryl výpadok na DPH.“ doplnil.

Sulík na druhej strane uviedol, že sa jedná len o falošnú motiváciu pre ľudí. „Ten, kto má 699 eur, dostane 100-eurový bonus. A ten, kto má 700, už nedostane. Toto treba vždy mať na pamäti, že vytvárate falošné motivácie, motivácie ostať chudobným,“ vyhlásil.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vláda prichádza s novým návrhom finančnej pomoci pre Slovákov! Schváliť by sa mal do konca marca!”