Ako často by ste mali prať posteľnú bielizeň? Toto nám poradil ODBORNÍK

Ručné pranie oblečenia je už dávno minulosťou. Dokonca aj s tými najjemnejšími tkaninami si poradí akákoľvek práčka. Nastáva však otázka – ako často potrebujete prať bielizeň a oblečenie na každodenné použitie?

Výmena posteľnej bielizne za čistú môže byť náročná úloha, no pocit čistej a vypratej bielizne určite stojí za to. Kým si teda užijete čistotu a pohodlie, musíte urobiť veľa krokov. To je pravdepodobne dôvod, prečo mnohí ľudia sú leniví meniť posteľnú bielizeň tak často, ako je potrebné.

Ako iste viete, hygiena je kľúčom k zdraviu. Americkí vedci tvrdia, že človek sa každý deň zbaví najmenej 1,5 gramu pokožky.

Pre parazity ako kliešte je to skvelá správa. Okrem našej kože sa však na obliečkach neraz nachádza aj maz, pot, čiastočky slín a rôzne sekréty. Je to teda priaznivé prostredie na rozmnožovanie baktérií.

white bed linen on bedunsplash

Je ťažké určiť okom stupeň kontaminácie lôžka na spanie. Z tohto dôvodu mnoho ľudí perie oblečenie každé 2-3 týždne, alebo zriedkavejšie. Ale vedzte, že ak posteľ zožltla a zapácha, je to stav, ktorý bije na poplach. Alergici zvyčajne dávajú bielizeň do práčky každý týždeň. V takom prípade by sa mala prať minimálne pri 50 stupňoch. Baktérie a ploštice týmto spôsobom určite zničíte.

Čistá posteľ a bielizeň – čistá koža

K tejto problematike sa vyjadrili aj dermatológovia. Odporúčajú sprchovanie a dôkladne vyčistenie tváre pred každým spaním. Vďaka tomu zostane vaša posteľ dlhšie čistá. Mimochodom, odborníci na krásu odporúčajú meniť obliečku na vankúše dokonca 2-krát týždenne. Zbavíte sa tak kožných problémov: akné a zapálenej pokožky.

white cat sleeps under white comforterunsplash

Toto sú pravidlá, ktorých by ste sa mali držať, ak chcete mať čistú posteľ a netrápiť sa kožnými ochoreniami

Zdroj: sovkusom.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako často by ste mali prať posteľnú bielizeň? Toto nám poradil ODBORNÍK”