Matka čiernobielych dvojčiat často dostáva otázku o tom, ktorý chlapec je ich…

Stacy aj Babaji, ktorí sú obaja čiernej pleti a žijú v Lagose, majú albínske deti. Vďaka svojmu nápadne odlišnému vzhľadu ich dvojčatá často priťahujú pozornosť, kamkoľvek prídu. Daniel sa podobá na svoju o 5 rokov staršiu sestru Demilade s tmavou pokožkou a čiernymi kučeravými vlasmi, zatiaľ čo David má nápadne bielu pokožku a zlatohnedé vlasy.

Všetci boli úplne zaskočení, keď sa 26. februára 2020 narodili dvojičky.

Rozdielne dvojčatá

„Keď som bola tehotná, nevedeli sme o ich rozdieloch, pretože ultrazvuk neukázal nič. Výsledkom bolo, že keď sa narodil Daniel so zlatými vlasmi a David s čiernymi vlasmi, bolo to obrovské prekvapenie. Lekári povedali: „Zdá sa, že máte neidentické dvojčatá.“

Stacy sa s nami podelila o úprimnú reakciu svojho manžela:

„Keď uvidel svojich synov, mal obrovskú radosť. Predtým, ako sa pozrel na nádherné Božie dielo, stál viac ako desať minút a povedal, že to bol jeho najlepší dar.

Kvôli absencii pigmentu melanínu v koži, vlasoch a očiach je albinizmus vrodeným stavom, ktorý mení celkový vzhľad. Postihnuté sú všetky etnické a rasové skupiny a typ pigmentu má rôzne účinky na pigmentáciu. Albinizmus je zriedkavý stav s pôrodnosťou 3 000 až 20 000 jedincov. Albíni by mali byť mimoriadne opatrní, pretože môžu mať problémy so zrakom a kožou.

Štatistiky však naznačujú, že voči tejto komunite stále existuje značné množstvo predsudkov kvôli farbe pleti. Viac ako 600 000 albínov v Nigérii je vystavených obťažovaniu a diskriminácii zo strany svojich rovesníkov, rodiny a komunity, čo často vedie k problémom s prácou a akademickým neúspechom.

Stacy tvrdila, že nikto nikdy nekritizoval jej dvoch synov a že ich majú rovnako radi.

Rodina dvojčiat dostala pre svoje výstredné črty modelingové ponuky od britských agentúr. Založila si účet na Instagrame, aby sa podelila o svoje šťastie a upozornila na dôležité problémy, pretože je pripravená využiť každú príležitosť.

„Majú dve rôzne úžasné osobnosti, majú viac ako rok, chodia a sú veľmi hraví.“

Dávid je pozornejší ako Daniel, ktorá je viac expresívny. Obaja majú veľký záujem o všetko nové. David je veľmi vyberavý v tom, čo je, kým Daniel skonzumuje úplne všetko. David si urobí čas na oddych,  zatiaľ čo Daniel by sa pokojne hral aj celý deň. Daniel sa vždy rád hrá na veľkého brata a obaja majú veľa energie.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matka čiernobielych dvojčiat často dostáva otázku o tom, ktorý chlapec je ich…”