Video: Hendikepovaný chlapec chcel po pápežovi jeho čiapku, to čo urobil dojalo celý svet

Pri audiencii pápeža Františka sa stal jeden naozaj kuriózny, humorný a zároveň dojemný moment.  Asi desaťročný hendikepovaný chlapec prišiel k pápežovi a začal mu triasť rukami, neskôr začal ukazovať na jeho pokrývku zvanú zuchetto. Pápež František mu ju nakoniec daroval.

Chlapec k pápežovi najprv pribehol, chytil ho za ruky a začal pred ním poskakovať. Neskôr mu bola pristavená stolička, aby si mohol sadnúť. On však stále ukazoval na pápežovu čiapku nazvanú zuchetto.

Hendikepovaný chlapec pápeža zbožňuje

Tú tiež nakoniec dostal a evidentne mu urobila veľkú radosť, pretože si ju okamžite nasadil na hlavu. „Chcel by som poďakovať tomuto chlapcovi za lekciu, ktorú nám všetkým dnes udelil. Nech mu Pán pomôže v jeho hendikepu, pretože to, čo robil, išlo priamo od srdca, „ komentoval celú situáciu pápež František.

Určite spôsobil naozaj dojemný moment, ktorého sa pri bežnej audiencii pápež len tak nedočká.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Video: Hendikepovaný chlapec chcel po pápežovi jeho čiapku, to čo urobil dojalo celý svet”