Žena 40 rokov hľadala svoje dve dcéry. Nakoniec sa to podarilo jej druhému manželovi, ktorý si všimol tento detail

Pre rodiča musí byť odlúčenie od detí tou najneznesiteľnejšou vecou. Ale pre Lani to bol jej život posledných 40 rokov. Lani z Thajska sa zoznámila s členom amerického letectva, keď tam pôsobil počas vojny vo Vietname.

Zamilovala sa do neho a čoskoro sa vzali a presťahovali do Ohia. Priviedli na svet dcéru a potom sa presťahovali do Oxfordu v Anglicku a narodilo sa im ďalšie dievčatko.

O dva roky neskôr sa ich vzťah rozpadol a manželia sa rozviedli. Keďže Lani nehovorila dobre po anglicky, nerozumela podmienkam rozvodu a vzdala sa práva na to, aby ešte niekedy videla svoje dcéry. A od toho dňa matka aj dcéry strávili ďalších 40 rokov hľadaním – až kým sa vďaka sociálnym médiám nakoniec opäť nezišli.

Keď Lani oddelili od svojich dcér Starly a Jeannie, mali dievčatá iba dva a tri roky. Bolo to pre ne rovnako ťažké ako pre ich mamu.

„Veľa sme sa otca pýtali na našu mamu a nikdy nám o nej nehovoril zle. Povedal len, že nevie po anglicky, pretože je Thajčanka, a povedal, že si myslela, že keďže sme Američania a on bol v armáde, mohol by sa o nás lepšie postarať a poskytnúť nám lepší život ako ona,“ hovorí Starla.

A tak sa nasledujúce štyri desaťročia matka aj dcéry navzájom hľadali.

Hľadala ich 40 rokov

Keď Starla a Jeannie trochu vyrástli, s „pomocou“ svojho otca prehľadali každú databázu, ktorú mohli – no bezvýsledne.

„Myslím, že sa len snažil, aby to vyzeralo, že pomáhal. Snažil sa nás chrániť, alebo sa bál, že príde o svoje dievčatká. Vždy sa hovorí, že každý príbeh má tri strany. Jeho strana, jej strana a pravda,“ hovorí Jeannie.

Roky ubiehali a dievčatá uvažovali, či sa majú vzdať pátrania a ísť ďalej vo svojom živote. Nedávno však Starla dostala na Facebooku nečakanú správu. Bola od muža menom Mark Szarmach. Mark je Laniným druhým manželom. Snažil sa pomôcť svojej žene nájsť jej stratené dcéry, no dlho sa im to nedarilo.

„Lani ich chcela nájsť, ale nevedela, ako na to, a keďže mala také obmedzené informácie, nemohli uskutočniť žiadne dôsledné pátranie. Často sama plakala, aby spala a hovorila o svojich dcérach a o tom, ako ich jedného dňa musí nájsť,“ hovorí Mark o svojej manželke.

Kvôli prízvuku jeho manželky si Mark myslel, že Starla sa volá „Stella“ a Jeannie sa volá „Jenny“. Niet divu, že mal problém ich nájsť. Mark však poznal aj meno otca dievčat a hľadal. Volal sa John Thompson, a keďže išlo o populárne meno, Markovi chvíľu trvalo, kým našiel toho pravého.

Mark našiel účet na Facebooku Jeannie Toomey a bol ohromený, keď videl jednu fotografiu.

„Otvoril som album a objavila sa tam fotografia oboch dcér ešte z obdobia detstva. Vybehol som zo spálne a povedal som: ,Zlato, na toto sa musíš prísť pozrieť.‘ Ukázal som jej tú fotografiu a ona sa rozplakala,“ hovorí Mark.

Po týždni čakania nastalo vytúžené stretnutie.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena 40 rokov hľadala svoje dve dcéry. Nakoniec sa to podarilo jej druhému manželovi, ktorý si všimol tento detail”