streda, 12 júna, 2024

Neuveriteľný príbeh: Žena zamrzla na kosť a prežila! Keď do nej pichli ihlu, zlomila sa

Tento jedinečný prípad sa odohral ešte v roku 1980 v Minnesote. Jean Hilliard mala vtedy iba 19 rokov a s rodičmi žila v mestečku Lengby. V ten osudný deň (22. decembra) sa Jean vydala s priateľmi von a pol noci sa vracala autom domov. V Minnesote panovali mínusové teploty (- 22°C) a Jean dostala na aute šmyk. Napriek tomu, že na takú chladnú noc nebola vhodne oblečená vydala sa hľadať pomoc.

Miesto, kde došlo k nehode bolo Jean povedomé a domnievala sa, že za kopcom sa nachádza dom jej priateľa Wallyho Nelsona. No ako po kopci vyšla zistila, že žiadny dom sa tam nenachádza ani napriek tomu však Jean nezastávala a pokračovala v ceste.

Po istom čase uvidela svetlá idúce z domu spomínaného priateľa no Jean sa ponorila do temnoty.

Po niekoľkých hodinách sa nič netušiaca Jean prebudila v nemocnici a nevedela čo sa deje. Pravdou je, že ju zamrznutú na kosť našiel Wally o 7 ráno pred jeho dverami.

Spočiatku si myslel, že niekto do snehu hodil kabát a topánky. Keď zistil, že v skutočnosti ide o jeho priateľku Jean okamžite privolal zdravotnú pomoc, keďže skrehnuté telo nevedel dostať do auta. Pod jej nosom uvidel vzduchové bubliny čo ho presvedčilo o tom, že stále žije.

Rozmrazovali ju ako kus mäsa

Privolaní záchranári museli telo Jean postupne rozmrazovať aby jej vedeli pomôcť. Keď sa jej snažili do tela pichnúť ihlu, tá sa po kontakte s pokožkou zlomila.

Jej telesná teplota bola tak nízka, že ju nedokázal teplomer odmerať. Popritom ako jej telo postupne rozmrazovali jej tep bol iba 12 úderov za minútu. Potom čo sa Jean prebudila, nevedela čo sa s ňou stalo a najviac sa obávala toho čo povie jej otec na havarované auto.

Jean Hilliard si myslela, že celý čas spala a aj napriek závažnosti situácie nemala žiadne trvalé následky. Záchranári a lekári si stále nevedia vysvetliť ako je možné, že Jean takýto prípad prežila bez ujmy na zdraví.

O jej príbehu môžeme hovoriť ako o naozajstnom zázraku. Telo Jean akoby hibernovalo a to jej zachránilo život. 

zdroj: allthatisintersting

 

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Prečítaj si aj

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Keď zistia, že je bohatý, chcú sa nasťahovať k synovi: títo rodičia vyvolali diskusiu

Všetci rodičia očakávajú, že jeho deti budú úspešnejšie ako...

Skutočný Príbeh: „Moja matka žiada, aby som otehotnela a dala dieťa sestre – ona nemôže mať deti.“

Keď sa tešíte na svadbu a odpočítavate dni jeden po druhom, myslíte len na to, aký dokonalý bude váš spoločný život so spoločným bytom,...

Svoj byt som si zariadila do socialistického štýlu. Vrátila som sa späť do roku 1986. Susedia ma stále navštevujú

Byt v socialistickom štýle je pre mnohých Slovákov snom aj nočnou morou. Niektorí z nás s takýmto zariadením stále bojujú, najmä keď si ho...

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z nás určite nespája s ničím príjemným. Bohužiaľ, niekedy sa tomu nedá vyhnúť.Ak ste už niekedy...
Verified by MonsterInsights