Neuveriteľný príbeh: Žena zamrzla na kosť a prežila! Keď do nej pichli ihlu, zlomila sa

Tento jedinečný prípad sa odohral ešte v roku 1980 v Minnesote. Jean Hilliard mala vtedy iba 19 rokov a s rodičmi žila v mestečku Lengby. V ten osudný deň (22. decembra) sa Jean vydala s priateľmi von a pol noci sa vracala autom domov. V Minnesote panovali mínusové teploty (- 22°C) a Jean dostala na aute šmyk. Napriek tomu, že na takú chladnú noc nebola vhodne oblečená vydala sa hľadať pomoc.

Miesto, kde došlo k nehode bolo Jean povedomé a domnievala sa, že za kopcom sa nachádza dom jej priateľa Wallyho Nelsona. No ako po kopci vyšla zistila, že žiadny dom sa tam nenachádza ani napriek tomu však Jean nezastávala a pokračovala v ceste.

Po istom čase uvidela svetlá idúce z domu spomínaného priateľa no Jean sa ponorila do temnoty.

Po niekoľkých hodinách sa nič netušiaca Jean prebudila v nemocnici a nevedela čo sa deje. Pravdou je, že ju zamrznutú na kosť našiel Wally o 7 ráno pred jeho dverami.

Spočiatku si myslel, že niekto do snehu hodil kabát a topánky. Keď zistil, že v skutočnosti ide o jeho priateľku Jean okamžite privolal zdravotnú pomoc, keďže skrehnuté telo nevedel dostať do auta. Pod jej nosom uvidel vzduchové bubliny čo ho presvedčilo o tom, že stále žije.

Rozmrazovali ju ako kus mäsa

Privolaní záchranári museli telo Jean postupne rozmrazovať aby jej vedeli pomôcť. Keď sa jej snažili do tela pichnúť ihlu, tá sa po kontakte s pokožkou zlomila.

Jej telesná teplota bola tak nízka, že ju nedokázal teplomer odmerať. Popritom ako jej telo postupne rozmrazovali jej tep bol iba 12 úderov za minútu. Potom čo sa Jean prebudila, nevedela čo sa s ňou stalo a najviac sa obávala toho čo povie jej otec na havarované auto.

Jean Hilliard si myslela, že celý čas spala a aj napriek závažnosti situácie nemala žiadne trvalé následky. Záchranári a lekári si stále nevedia vysvetliť ako je možné, že Jean takýto prípad prežila bez ujmy na zdraví.

O jej príbehu môžeme hovoriť ako o naozajstnom zázraku. Telo Jean akoby hibernovalo a to jej zachránilo život. 

zdroj: allthatisintersting

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Neuveriteľný príbeh: Žena zamrzla na kosť a prežila! Keď do nej pichli ihlu, zlomila sa”