Takto by vyzeralo 7 divov sveta, keby ostali zachované. Vyzerajú úplne inak, ako sme si mysleli

7 divov antického sveta boli skutočnými drahokamami tej doby. Aj napriek tomu, že už sú v úpadku, stále inšpirujú súčasných umelcov.

Spoločnosť Budget Direct vytvorila sériu realistických 3D vizualizácii, ako by týchto 7 divov vyzerali dnes.

Rodoský kolos

Ide o obrovskú sochu boha slnka Heliosa, ktorý je vymodelovaný z roztavených zbraní a štítov cyperskej armády. Prvýkrát bola poškodená v dôsledku zemetrasenia, a dal ju moslimský kalif Muawiyah I aj roztaviť.

Cheopsova pyramída v Gize

Veľká pyramída, postavená pred viac ako 4500 rokmi, zostala najvyššou stavbou na svete, vytvorenou človekom, už takmer štyri tisíce rokov.

Semiramidine visuté záhrady

Naozaj tam niekedy existovali visuté záhrady? Sú jediným divom na zozname, ktorý mohol byť len výplodom predstavivosti starovekého cestovateľa…

Alexandrijský maják

Táto stavba upadala medzi 12. storočím a koncom 15. storočia, keď Sultan Mamluka Kvit Bai postavil pevnosť na ruinách majáku.

Mauzóleum v Halikarnasse

Mohyla postavená pre kráľa Mausólosa II a jeho  manželku ako symbol ich moci. Nachádzalo sa v oblasti Malej Ázie a bolo natoľko pôsobivé, že názov zosnulého kráľa sa stal spoločným slovom pre veľké pohrebné pamätníky.

Diova socha v Olympii

Táto socha so zlatom a slonovinou bola postavená v chráme Dia. Socha bola pravdepodobne zničená, keď bol chrám zničený ešte v roku 426 pnl.

Artemidin chrám v Efeze

Chrám spálil Herostratus, aby sa stal slávnym. Pozostatky chrámu potom zničili Góti a kresťania v roku 401 nl.

Škoda, že nie všetky divy sveta dokázali prežiť až do súčasnosti…

zdroj: https://www.budgetdirect.com.au

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto by vyzeralo 7 divov sveta, keby ostali zachované. Vyzerajú úplne inak, ako sme si mysleli”