nedeľa, 26 mája, 2024

Ak sa vo vašom sne objavil mŕtvy príbuzný, najskôr urobte jednu vec. Ak nie ste pokrstený, potom…

Súčasťou nášho života je aj smrť s ktorou sa stretávame takmer každý deň. Strácame našich blízkych, príbuzných aj priateľov. Je to neznesiteľné, bolestivé a náramne náročné obdobie, ktorým si už prešiel nejeden z nás.

Bolesť vás vyčerpáva s neľudskou silou, ničoho vás nešetrí a zrazí vás na kolená. Keď už pri sebe nemáte svojho milovaného človeka, zvyšných 7 miliard ľudí vám je ukradnutých. Ľudia opúšťajú tento svet z rôznych dôvodov, no vždy zostanú v našich spomienkach, príležitostne trávia svoj čas aj v našich snoch.

Premýšľali ste už niekedy o tom, čo je sen a prečo vzniká v našej hlave?

Vedci, psychológovia, ezoteristi a senzibili sa ešte doposiaľ nezhodli na jednotnom názore. Jedná vec je, ak snívate o plavbe na mori alebo o vzrušujúcej ceste, čo ale robiť, keď sa vám často sníva so zosnulými príbuznými?

Je nemožné nevenovať pozornosť takýmto snom, pretože človek sa okamžite začne zaujímať o to, prečo sa mu tieto sny snívajú. Zistili sme príčinu, prečo sa vám v snoch objavujú zosnulí príbuzní a ponúkame vám niekoľko odporúčaní, čo v takýchto prípadoch robiť.

Naše staré mamy vždy vedeli, že sen so zosnulým je symbolom varovania pred nebezpečenstvom. Jedná sa o posolstvo z druhého sveta o nastávajúcich zmenách vo vašom živote. Týmto spôsobom sa zosnulý pokúša predať informáciu do sveta živých – varovať alebo podporiť.

V sne je ťažké ovládať sa, no mali by ste sa pokúsiť pozorne počúvať a pamätať si všetko, čo vám bolo povedané. Veľmi často sa totiž stáva, že to, čo v sne počujeme, sa aj v skutočnosti splní. Nesnažte sa ísť za zosnulými, je to zvestovanie choroby, zlyhania alebo bezprostrednej smrti.

V jednej z encyklopédii týkajúcej sa slovanskej kultúry existuje nasledovné odporúčanie:

„Ak sa zosnulý objavil vo vašom sne, pozrite sa na jeho nohy. Ak tam nie sú, alebo ak namiesto nich vidíte kopytá, vedzte, že zlo je na vzostupe. Vyháňajte ich, prežehnajte sa a pomodlite modlitbu, ktorú poznáte.“

Moderní ale aj starší vykladači snov nesúhlasia a vysvetľujú, čo spôsobilo objavenie zosnulého. Niektorí veria, že to nie je dobré znamenie a iní naopak, prorokujú pozitívne veci. Pozrite sa na prepisy snov, ktoré sa vyskytujú v snároch.

INTERPRETÁCIA SNOV

  1. Snár 21.storočia: do vášho života príde nové obdobie. Vidieť plačúceho zosnulého – veľké nezhody a hádky.
  2. Orientálny: objavia sa problémy so zdravím.
  3. Cisársky: udalosti z minulosti vám nedajú pokoj ani v súčasnosti.
  4. Idiomatický: náročné obdobie je konečne preč, nastavte sa na pokojný a harmonický život.
  5. Taliansky: hádka s priateľom – budete si horlivo brániť svoj názor.
  6. Ak zosnulá matka vám v sne pomáha s domácimi prácami, potom je váš rodinný život v ohrození.
  7. Bozkávanie zosnulého vo sne – dlhý a šťastný život.
  8. Ak sa vám v sne prisnil váš otec, potom nebudete dodržiavať svoje sľuby alebo sa zadĺžite. Ak máte sen o zosnulej manželke alebo manželovi, pravdepodobne ste za ich života nesplnili to, čo ste im sľúbili. Pokúste o tom popremýšľať a napraviť to.

V prípade, že premýšľate nad tým, prečo sa vám sníva so zosnulou babičkou, dedkom alebo akoukoľvek blízkou osobou, vo väčšine prípadov sú za tým premeškané príležitosti. Vždy si pamätajte, že nedokážete vrátiť minulosť. Neviňte sa za chyby vašej minulosti.

Ezoterici tvrdia, že po smrti sa vzťah s blízkym človekom nekončí. Vždy medzi nimi existuje duchovné spojenie, ktoré je dostatočne silné na to, aby sa objavili v ich snoch. Mŕtvi prišli požiadať o pomoc, po prvýkrát ich duša trpí bez toho, aby cítili aj fyzickú bolesť.

Ak vás vo sne zosnulý požiada, aby aby ste ho nakŕmili, objali, pobozkali alebo zahriali, neľakajte sa a neodmietajte to. Iba tak môže duša nájsť dlho očakávaný pokoj.

 

Zhodnoďte svoj emočný stav po prebudení. Ak ste pokojní, potom si zosnulý človek žije pokojným posmrtným životom. Ale ak sa však zobudíte so studeným potom alebo budete dlhšiu dobu v strachu, duša mŕtvych trpí.

Nemusíte okamžite hľadať pomoc u vediem, liečiteľov či senzibilov. Riskujete nielen stratu času ale aj peňazí. Vo väčšine prípadov sa zosnulí príbuzní objaví v sne preto, lebo si na neho spomeniete. Bol to významný človek vo vašom živote a zatiaľ sa vám s jeho stratou nepodarilo vyrovnať.

Nikto nevie vyvrátiť existenciu posmrtného života, tak isto, ako nikto nevie dokázať jeho opak. Naše telá nie sú večné, prečo ale odsudzujeme dušu k utrpeniu? Ak máte pocit úzkosti po stretnutí sa so zosnulým v sne, pokúste sa za neho pomodliť.

Svätí otcovia odporúčajú, aby ste snom nevenovali prehnanú pozornosť:

„Ráno sa zobuďte, prečítajte si rannú modlitbu a pokračujte v každodenných rituáloch. Môžete v kostole požiadať o zádušnú omšu a zapáliť sviečku pre pokoj zosnulého. Ten na druhom svete dostane Božiu milosť a váš pozemský modlitebný „list lásky“.

Ak sa úzkostné sny nezastavujú, zažnite si večer kostolnú sviečku a požiadajte kňaza o vysvätenie vášho príbytku. V prípade, že nemáte tu možnosť zavolať si predstaviteľa cirkvi, urobte to sami. Najskôr sa 3x za sebou prežehnajte, prečítajte si modlitbu

„Otče náš“ a požiadajte o pomoc nášho Pána. Spolu so sviečkou prechádzajte k všetkým rohom v miestnostiach a následne na to ich pokropte svätenou vodou. Celý proces ukončite slovami: „Pane, nech sa stane vôla Tvoja. Nie ako to chcem ja, ale ako to chceš Ty.“

Modlitba váš vždy upokojí. Avšak, ak z nejakého dôvodu nedodržiavate určité náboženské učenia, obráťte sa na psychológa. Odborník vám pomôže prežiť celú situáciu a porozumieť celému problému.

Neuzatvárajte sa do seba a neduste v sebe nervozitu a nepokoj. V živote existujú rôzne situácie a niekedy sa v ňom vyskytnú také, na ktoré potrebujete pomoc priateľov.

Aj vy ste už zažili sny s vašimi zosnulými príbuznými alebo blízkymi? Ako ste to prekonali? Kládli ste tomu vôbec nejaký význam? Prezraďte nám vaše zážitky v komentároch!

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Netušila, že je tehotná, kým nezačala rodiť v sanitke. Toto bol osud dieťaťa

27-ročná Chelsea Keenanová trpela jednej noci mučivými bolesťami chrbta,...

Po svojom vystúpení nemeckí krasokorčuliari okamžite skolabovali. Pozrite si ich a pochopíte prečo

Po svojej jazde skončil pár na zemi. Dôvod určite...

5 brutálne úprimných dôvodov, prečo sa muži nechcú ženiť! Niečo na tom bude pravda

Muži sa boja manželstva viac, ako si myslíme, ale...

Prečítaj si aj

Netušila, že je tehotná, kým nezačala rodiť v sanitke. Toto bol osud dieťaťa

27-ročná Chelsea Keenanová trpela jednej noci mučivými bolesťami chrbta,...

Po svojom vystúpení nemeckí krasokorčuliari okamžite skolabovali. Pozrite si ich a pochopíte prečo

Po svojej jazde skončil pár na zemi. Dôvod určite...

5 brutálne úprimných dôvodov, prečo sa muži nechcú ženiť! Niečo na tom bude pravda

Muži sa boja manželstva viac, ako si myslíme, ale...

Svojej mame som ukázala tajnú funkciu práčky. Z toho budete mať vždy úžitok

Keď premýšľame o našich domácich spotrebičoch, len zriedka zvažujeme...

Netušila, že je tehotná, kým nezačala rodiť v sanitke. Toto bol osud dieťaťa

27-ročná Chelsea Keenanová trpela jednej noci mučivými bolesťami chrbta, ktoré ju zobudili. Žena si kvôli bolesti, ktorá pripomínala predchádzajúci pôrod, zavolala záchranku. Ukázalo sa,...

Po svojom vystúpení nemeckí krasokorčuliari okamžite skolabovali. Pozrite si ich a pochopíte prečo

Po svojej jazde skončil pár na zemi. Dôvod určite pochopí každý z nás. V Pjongčangu dosiahol tento nemecký pár vrchol svojej kariéry. Aljona Savchenko a Bruno...

5 brutálne úprimných dôvodov, prečo sa muži nechcú ženiť! Niečo na tom bude pravda

Muži sa boja manželstva viac, ako si myslíme, ale nie nevyhnutne preto, že by sa báli zaviazať sa slobodnej žene, ako si väčšina ľudí...
Verified by MonsterInsights