Prečo sa ľudia rozvádzajú? Je to vždy jediná možnosť? TOTO SME ZISTILI

Prečo by ste sa mali rozvádzať, keď už máte po 50-tke? Niektorí ľudia si myslia, že už to je zbytočné a nejako ten život dožijete s človekom, s ktorým si už nemáte takmer čo povedať. Opak je však pravdou.

Keď je reč o rozvode, otázka veku či prítomnosť deti je neopodstatnená, ak sa s manželom či manželkou cítite vo vzťahu nepríjemne.

Áno, rozhodnutie nie je jednoduché. Určite by nemalo padnúť po pár hádkach, kedy sa zvyčajne riadite impulzívne, no to neznamená, že by ste mali nechať skákať po hlave. Je preto dobré, aby ste si rozanalyzovali váš vzťah a zistíte, čo sa vlastne medzi vami deje.

broken heart hanging on wireunsplash

Najťažšie ani nie je samotný rozvod, ako finálne rozhodnutie, že to chcete ukončiť. Niekedy stojí za to dať bokom emócie a drobné nedorozumenia, aby ste sa dokázali na váš vzťah pozerať s odstupom. Inokedy nie je na škodu ani vyhľadať pomoc odborníka.

Existujú problémy, ktoré by sa nemali tolerovať, ale dajú sa vyriešiť.

Napríklad tie, ktoré sa týkajú rutiny, domácich prác, financií a ďalších vecí v rovnakom duchu. Samozrejme, sú aj väčšie problémy a dilemy, ktoré, bohužiaľ, nemožno vyriešiť pár rozhovormi so psychológom.

Môžu to byť nejaké špecifické pohľady na svet, politiku a dokonca aj náboženstvo. Niekedy nastanú problémy tam, kde predtým neexistovali. Manželia napríklad v zásade neplánovali mať deti, ale manžel alebo manželka v priebehu rokov zmenili svoj názor. Aj to sa stáva.

Meníme sa a je to úplne prirodzené, nie je nutné za to niekoho obviňovať.

Nikomu sme nesľúbili a ani sme nemohli sľúbiť, že zostaneme rovnakí ako v prvých dňoch stretnutia s našim budúcim partnerom. Každý z nás, kto sa dá do vzťahu, musí pochopiť, že každú chvíľu sa môže všetko zmeniť.

silhouette of man and woman under yellow skyunsplash

Ako sa dostať z rozvodu

Čím dlhšie sme vo vzťahu s jednou osobou, tým ťažší je pre nás rozchod. A nie vždy je to o láske, ako si mnohí myslia. Naše vzťahy, podobne ako celý náš život, sú skôr viazané na zvyk. Návyky nás obklopujú každý deň.

Sme zvyknutí jesť určité jedlá, chodiť na určité miesta … a byť v blízkosti určitej osoby.

Niekedy nám zvyk bráni pozrieť sa na situáciu triezvym pohľadom. Bojíme sa opustiť svoju komfortnú zónu a ani si nevšimneme, že sa už niekde necítime dobre. Zvykli sme si na to a zmena nám spôsobuje strach.

man standing outside looking forwardunsplash

Neznamená to, že zvyky sú zlé. Naopak, dobré návyky sú piliermi šťastného života, v ktorom sa všetky správne veci dejú bez veľkého úsilia z vašej strany. Hlavnou vecou je pochopiť, či je tento zvyk dobrý alebo škodlivý.

Nie je to nič ťažké. Odpovedzte si na pár otázok.

Najprv sa zamyslite nad tým, či vás váš obvyklý život so svojim blízkym dovedie k svetlej a spoľahlivej budúcnosti. Za druhé, povedzte si úprimne, či vás váš život teší taký, aký je, alebo ho len prežívate bez akéhokoľvek potešenia.

Zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prečo sa ľudia rozvádzajú? Je to vždy jediná možnosť? TOTO SME ZISTILI”