Toto miesto skoro nikto nepozná. Mramorové jazero s krištáľovo čistou vodou čaká len na vás

Ak chcete vidieť unikátny úkaz, pochváliť sa na sociálnych sieťach a to za malý peniaz určite navštívte Macedónsko. Nemusíte míňať peniaze za dovolenkové rezorty keďže balkánske krajiny majú svoje čaro aj mimo nich. Dôkazom je mramorové jazero v Macedónsku, ktoré stojí za návštevu.

Zdroj: instasaver.org

Do Macedónska sa dostanete letecky z Bratislavy od 25 eur čo je za letenku dosť nízka cena. Na ubytovanie a stravu v Macedónsku taktiež neminiete veľa. Takže ak máte radi cestovanie a láka Vás Balkán, neváhajte!

Unikátne mramorové jazero sa nachádza neďaleko mesta Prilep. Nie je to veľmi frekventovaná atrakcia, keďže jazero vzniklo len nedávno, keď lom zaplavila spodná voda a tým sa aj prerušila ťažba. Dĺžka jazera sa odhaduje na 100 metrov a hĺbka v niektorých miestach dosahuje až 40 metrov.

 

Ako sa tam dostať?

Z mesta Prilep, ktoré je štvrté najväčšie mesto Macedónska, sa musíte dopraviť do dedinky Belovodica. Jazero sa však nenachádza v blízkom okolí tejto dedinky. Nachádza sa asi 2 kilometre za dedinou no autom sa tam nedostanete.

Čiže 2 kilometre si musíte poctivo odšľapať ale nebojte sa, nestratíte sa pretože miestny Vám ukážu cestu k tomuto zaplavenému mramorovému lomu.

zdroj: beautifulnature

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto miesto skoro nikto nepozná. Mramorové jazero s krištáľovo čistou vodou čaká len na vás”