95% tela tohto tínedžera pokrývajú jazvy. Považoval sa za netvora, ale keď prišiel do tábora, všetko sa zmenilo

Niektoré príbehy sú tak šokujúce, že si ich zapamätáme na dlho. Úplne nás poznačia. Jedným z takých príbehov je aj príbeh Johna Quinna z Tennessee, ktorý vo veku 14 rokov utrpel veľmi vážne popáleniny ohňom. To, že žije je zázrak. Zázrakom je tiež to, že John znovuzískal stratené sebavedomie a aktívne sa angažuje v pomáhaní iným, ktorí sa ocitli v podobnej situácií.

Pozor: fotografie v tomto článku nie sú pre citlivé povahy. 

V roku 2003 bol John bežným 4-ročným dieťatkom a ako každé dieťa v jeho veku, miloval zábavu so svojím psom. V jeden nešťastný deň sa hral so psíkom v šope, pes prevrátil sviečku a tá vyvolala požiar. V sekunde bola celá šopa v plameňoch. Staršia Johnova sestra Leah počula, že sa niečo deje a pribehla na pomoc.

Johna previezli do nemocnice.

Mal popálených 95 % pokožky. Podľa Daily Mail strávil mnoho mesiacov v umelom spánku. Podstúpil až 87 operácií. To, že žije, je zázrak.

To ale nebol koniec jeho problémov. Samo liečenie bolo dlhé a bolestné. John sa musel zmieriť s tým ako ho vnímali rovesníci. Kvôli jeho vzhľadu sa ho báli alebo sa zaň hanbili. Hovorili mu, že je ako postava z hororu. John sa kvôli tomu trápil a vo veku 13 rokov ho potrápila aj anorexia. Nechcel žiť. Našťastie sa mu podarilo toto obdobie prekonať.

„Nerozumiem ako som mohol byť taký samoľúby. Mal som predsa rodinu, ktorá ma milovala, no ja som si to neuvedomoval.“ Spomína John v jednom rozhovore. Všetko sa zmenilo, keď sa so sestrou vydali do tábora organizovaného nadáciou pomáhajúcou obetiam trpiacim popáleninami – Burned Children Recovery Foundation. John pomaly začal naberať sebadôveru.

Začal dbať o svoj vzhľad a cvičiť. Teraz spravuje profil na Instagrame. Ako povedal v rozhovore: „Uvedomil som si, že sebavedomie je niečo, na čom sa dá pracovať. Namiesto toho aby som na seba pozeral každý deň v zrkadle a nenávidel sa, začal som sa sústrediť na to, čo mám rád a čo akceptujem. “

Teraz je John nielen šťastný, má rodinu a priateľov, ale tiež pomáha druhým, ktorí sa ocitli v podobnej situácií. Chce im dokázať, ako si poradiť s akceptáciou vlastného tela, aj keď je pokryté jazvami. Veľké bravo pre tohto silného mladého človeka!

Nižšie vo videu si môžete pozrieť rozhovor s Johnym v anglickom jazyku.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “95% tela tohto tínedžera pokrývajú jazvy. Považoval sa za netvora, ale keď prišiel do tábora, všetko sa zmenilo”