štvrtok, 13 júna, 2024

JEDNO CVIČENIE a tri účinky: štíhly pás, silný chrbát a pružná chrbtica. Pomôže aj vám

Mnohí z nás musia väčšinu svojho času tráviť v sedavom zamestnaní. Je to chyba moderného sveta, ktorý má neraz škodlivý vplyv aj na naše zdravie. Po niekoľkoročnej práci si začnete všímať, že stav vašej chrbtice sa výrazne zhoršil. Avšak v prípade, že ti aj naďalej necháte tak, hrozí, že si narobíte omnoho väčšie nepríjemnosti.

Ukážeme vám jednoduché cvičenie, ktoré vám pomôže zbaviť sa rovno troch problémov naraz: bolesti chrbta a krížovej oblasti, ale aj prebytočného tuku na bruchu.

Bez fyzickej aktivity sa naše telo stáva menej pohyblivým a začína sa v ňom hromadiť nadbytočný tuk. To všetko sa spája so závažnými zdravotnými problémami a preto je nutné, aby ste čo najskôr začali vykonávať jednoduché cvičenia.

O nasledujúci cvik sa podelila japonská odborníčka na chudnutie.

Ide o strečingové cvičenie, ktoré pomáha aktivovať, spevniť a posilniť brušné a chrbtové svaly. Okrem toho má pozitívny vplyv na vnútornú stranu stehien. Hotový zázrak!

Vo videu nižšie uvidíte, ako Tamayo vykonáva spomínaný cvik, najskôr sa však zamerajme na jeho technické prevedenie. Pred samotným začiatkom je vhodné sa trochu zahriať, aby nedošlo k zbytočnému poškodeniu svalov. Po krátkom zahriati bude vykonávanie cviku omnoho jednoduchšie.

Počiatočná poloha: v stoji, nohy od seba, s prstami von. Špičky a kolená by mali smerovať rovnakým smerom. Nohy mierne ohnite v kolenách a pre lepšiu rovnováhu si položte ruky v bok. Následne sa nakloňte dopredu a otáčajte pravým ramenom doľava a dovnútra. Ľavé rameno ide dozadu.

упражнения для похудения живота

Mali by ste cítiť stehná, pás a svaly chrbta. Ostaňte v tejto pozícii po dobu 3 sekúnd a potom sa vráťte do počiatočnej polohy. To isté zopakujte aj s druhu stranou. Je nutné, aby boli tieto pohyby pomalé a presné, len tak pocítite napätie vo všetkých svaloch. Vykonajte 2 série po 10 opakovaní.

упражнения для похудения живота и боков

Po niekoľkých týždňoch pravidelného cvičenia zbadáte, že tuk z pása začína pomaly odchádzať, váš chrbát a oblasť krížov budú mobilnejšie a bolesti sa stanú minulosťou. Pre všetkých, ktorí vedú sedavý životný štýl, ide o nenahraditeľný druh cvičenia.

Podeľte sa o tento zaujímavý článok aj s vašimi priateľmi na Facebooku!

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Prečítaj si aj

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Keď zistia, že je bohatý, chcú sa nasťahovať k synovi: títo rodičia vyvolali diskusiu

Všetci rodičia očakávajú, že jeho deti budú úspešnejšie ako...

Skutočný Príbeh: „Moja matka žiada, aby som otehotnela a dala dieťa sestre – ona nemôže mať deti.“

Keď sa tešíte na svadbu a odpočítavate dni jeden po druhom, myslíte len na to, aký dokonalý bude váš spoločný život so spoločným bytom,...

Svoj byt som si zariadila do socialistického štýlu. Vrátila som sa späť do roku 1986. Susedia ma stále navštevujú

Byt v socialistickom štýle je pre mnohých Slovákov snom aj nočnou morou. Niektorí z nás s takýmto zariadením stále bojujú, najmä keď si ho...

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z nás určite nespája s ničím príjemným. Bohužiaľ, niekedy sa tomu nedá vyhnúť.Ak ste už niekedy...
Verified by MonsterInsights