Mamin dom je miesto, kde si môžete vždy bez hanby poplakať. Mama je svätá!

Pri výchove detí sa im matky snažia dať len to najlepšie – správna výživu, pohodlné, vysoko-kvalitné oblečenie, vynikajúce vzdelanie, možnosť na oddych…

Obracajú sa zo všetkých strán, obetujú všetok svoj voľný čas, zdravie a pohodu, aby ich deti nepoznali nepriazeň osudu. Matky sa pripravujú o odpočinok, stretávanie sa s priateľmi, chodenie do divadiel, kina či na koncerty.

Materstvo nie je len o bezhraničnej a bezpodmienečnej láske k svoju dieťaťu, ale aj o zodpovednosti, ktorá padá na jej plecia.

Mama je jediná osoba, pri ktorej jej dieťa zažíva najväčší komfort a pokoj.

Matka chráni dieťa pred svetom, ktorý chce z neho čo najskôr urobiť užitočného a riadeného dospeláka.

V ľudských vzťahoch existuje niekoľko typov lásky. Jediná obetavá a bezhraničná láska je láska matky k dieťaťu.

Keď sa v našich životoch vyskytnú drobné nepríjemnosti alebo problémy, vždy hľadáme radu u najláskavejšej a najmúdrejšej ženy.

Niekedy sa nám zdá, že nám matky nerozumejú. Že v počas ich obdobia dospievania bolo všetko iné a nedokážu nám poskytnúť primerané rady, hoci skutočnosť je celkom odlišná.

Matka dáva dieťaťu všetko bez toho, aby žiadala čokoľvek späť.

A táto nekonečná láska vyzdvihuje každú matku na akýsi špeciálny piedestál, čím sa stáva výnimočnou a nenahraditeľnou.

Aj keď ich deti opustia, zabudnú, alebo sa ich rozhodnú zrieknuť, spojenie medzi nimi sa nikdy nedá zničiť. Pretože matka je koreňom existencie každého človeka.

Kto iný na tomto svete pozná dieťa od prvých chvíľ, keď ešte ani samotní lekári nevedia, že sa začína vyvíjať? Reč je o období, kedy je dieťa maličkou bunkou! No jeho matka už cíti, že sa niečo deje.

Celý ten čas sa s ním rozpráva, premýšľa o ňom, stará sa…Mama učí dieťa aj tie najjednoduchšie veci. Pofúka ranu a všetko sa zahojí.

 

Dieťa vie, že matka ho bude vždy chrániť, nikdy sa neurazí a v prípade, že mu nejako ublíži, bude to len pre jeho dobro.

Malé dieťa je presvedčené, že jeho matka všetko vie a všetko urobí, je pre neho akýmsi idolom. Mama vás bude vždy akceptovať – ​​s akýmkoľvek problémom, môžete sa na ňu obrátiť so žiadosťou o radu, jednoducho sa s ňou môžete porozprávať o čomkoľvek…

Mama nenahradí nikoho. Je ťažké nájsť človeka, ktorá by svoju matku nerešpektoval a nebola by jej vďačný  za to, že mu darovala život.

Nezabudnite povedať svojej matke, ako veľmi ju milujete!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mamin dom je miesto, kde si môžete vždy bez hanby poplakať. Mama je svätá!”