Moja kúpeľna má len 3m². Manžel ju prerobil na nepoznanie a zmestila sa aj práčka

Napriek tomu, že pokrok ide obrovskou rýchlosťou, v našom okolí sa ešte stále nachádzajú domy pochádzajúceho z minulého storočia.

Malé izby, kuchyňa a kúpeľňa sú tak malé, že už neostáva veľa priestoru na pekné zariadenie, kde si môžete oddýchnuť nielen fyzicky, ale aj psychicky.

Nehovoriac o tom, že tam ešte musíte umiestniť práčku a toaletu, skrinky na ukladanie vecí, umývadlo, miesto pre uteráky a podobne…

дизайн маленькой ванной

Ani malá kúpeľňa však ešte neznamená rozsudok. Dizajnéri jednoducho milujú kúpeľne s rozlohou 3–5 m2, pretože ak k tomu pripojíte svoju fantáziu, potom z toho môžete získať miestnosť, o ktorej sa vám ani len nesnívalo.

Užitočným nápadom sú vstavané skrine, premyslený úložný systém a potrubie neštandardných veľkostí. Pripravili sme si pre vás výber 10 nápadov, ktoré premenia malú kúpeľňu na veľký zázrak.

Ak sa už pre umývadlo nenájde vhodné miesto, umiestnite ho napríklad nad práčku alebo vaňu. Skvelý nápad, čo poviete?

дизайн маленькой ванной

Usporiadajte si kúpeľňu podľa typu kuchyne: vstavané spotrebiče, pracovná doska… pohodlné a multifunkčné!

дизайн маленькой ванной

Tomuto hovoríme využitie priestorov okolo toalety. Kompaktné a praktické, však?

дизайн маленькой ванной

Aj takto môže vyzerať spôsob, ako vaša práčka zapadne do tak malého priestoru.

дизайн маленькой ванной

Sprchový kút často zaberá presne toľko miesta ako samotná vaňa. Preto odporúčame, aby ste si nekupovali celý sprchový kút, ale jednoducho vybudovali dobrý odtok a priečku. V súčasnosti to je v Európe aktuálny a rozšírený trend.

дизайн маленькой ванной

Multifunkčný nábytok, kde nájdete všetko, čo potrebujete.

дизайн маленькой ванной

Štýlový minimalizmus je pre malú kúpeľňu veľmi vhodný. Hlavnou vecou je správne riešenie pri voľbe farebnej schémy.

дизайн маленькой ванной

Použite priehľadné sprchovacie kúty na optické zväčšenie priestoru. Všetky drobnosti uložte do skriniek alebo na poličky.

дизайн маленькой ванной

Efektívne využitý priestor, kde má všetko svoje miesto.

дизайн маленькой ванной

Vybavte si svoju kúpeľňu tým, čo potrebujete. Napríklad, ak máte na chodbe obrovskú skriňu určenú na rôzne veci do domácnosti, nie je nutné, aby ste kúpeľňu preplňovali ďalšími menšími skrinkami. Hlavné pravidlo pre miestnosti s malou rozlohou – menej je niekedy viac.

дизайн маленькой ванной

Ak nemáte v blízkej budúcnosti v pláne veľké opravy kúpeľne, no viete, že to musíte zmeniť, skúste len preskúmať všetky jej možnosti. Zbavte sa zbytočných vecí!

zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Moja kúpeľna má len 3m². Manžel ju prerobil na nepoznanie a zmestila sa aj práčka”