Skúsený lekár radí : „Je čas liečiť kĺby a chrbticu ! Aj keď máte po 40-ke, takto sa zbavíte nepríjemnej bolesti … „

Tieto cvičenia vychádzajúce z jogy sú veľmi účinné, pretože sú prirodzené pre naše telo. Každé ráno po spánku sa všetci chceme ponaťahovať, podvedome teda telo staviame do takej pozície, aby sme vystreli chrbát a uvoľnili napätie.

Ak máte sedavé zamestnanie a musíte stráviť pri počítači dlhú dobu v jednej pozícii, trpíte neustálymi bolesťami v spodnej časti chrbtice, vďaka týmto cvikom pocítite uvoľnenie od  všetkých problémov s chrbticou! Začnite ešte dnes, a zlepšite svoje zdravie.

Cviky na chrbticu

1. Ľahnite si na chrbát, pod lopatky si umiestnite menší vankúš alebo poskladanú deku. Päty držte spolu, kolená majte od seba, dýchajte pomaly. V tejto polohe vydržte niekoľko minút.

2. Sadnite si na päty, vankúša sa dotýkajte kolenami a objímte ho rukami ako je to znázornené na obrázku. Počas 10-20 nádychov majte hlavu otočenú na jednu stranu, potom pokračujte s hlavou otočenou do opačnej strany.

3. Vankúš dajte preč, ruky natiahnite pred seba, môžete aj do strán – do šírky ramien. Cítite ako sa vám naťahujú bočné svaly a ramená? Dýchajte zhlboka, opatrne sa vytočte do druhej strany a znova sa natiahnite.

4. Zodvihnite sa na kolená, chrbát vytiahnite hore, uvoľnite krk, rukami a kolenami sa oprite do podlahy, hlava smeruje k podlahe. Táto poloha vám pripomína mačku však? Mačky vedia, ako sa správne natiahnuť!

5. Počas nádychu prehnite chrbát, hlava smeruje hore. Potom sa počas výdychu vráťte opäť do polohy mačky. Opakujte tieto dve pózy 10 krát.

6. Zostaňte na kolenách, ruky majte pod sebou, ľahnite si na rameno, dajte väčší dôraz na druhú ruku, ktorá smeruje k lakťu. Hlava je otočená bokom, krk je uvoľnený. Cítite ako sa uvoľňuje rameno?

7.  Sediac alebo kľačiac, zdvihnite ruky a zomknite ich v dlaniach. Udržujte chrbticu v neutrálnej polohe, snažte sa nenakláňať dopredu, dozadu alebo po stranách.

8. Ostaňte v polohe predchádzajúceho cvičenia, presuňte ruky pred seba, tvár smeruje nadol, chrbát je okrúhly. Mali by ste pocítiť napätie medzi lopatkami.

9. Držte zomknuté ruky za chrbtom. Opatrne narovnávajte chrbát a mierne zodvihnite ramená smerom nahor.

10. Ľavou rukou sa zozadu dotknite pása a pravou rukou chyťte dlaň na ľavej strane. Uchom sa tiahnite k pravému ramenu. Toto cvičenie vám pomôže natiahnuť ľavú stranu krku a ľavé rameno. Potom opakujte to isté na druhej strane.

11. Ľahnite si na podlahu, narovnajte nohy a umiestnite vankúš pod bedrá. Ramená a chrbát by mali ležať na podlahe. Mali by ste cítiť, ako sa naťahuje predná časť bedier. Ostaňte v tejto polohe minútu.

12. V poslednom cvičení presuňte vankúš pod kolená a relaxujte v tejto polohe päť minút.

Vďaka tejto jednoduchej sérii cvičení uvoľníte napätie a zbavíte sa bolesti chrbtice. Po dlhom sedení v práci sa budete cítiť ako znovuzrodení! Neviem ako vy, ale ja si idem zacvičiť …

Zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Skúsený lekár radí : „Je čas liečiť kĺby a chrbticu ! Aj keď máte po 40-ke, takto sa zbavíte nepríjemnej bolesti … „”