Dievča s downovým syndrómom škola vyškrtla zo spoločnej fotografie – ĽUDIA SA BÚRIA

Morgyn Arnoldová, členka roztlieskavačiek sa kvôli svojej diagnóze neobjavila na školskej ročenke.

14-ročná Morgyn bola vedúcou roztlieskavačiek a podľa slov jej otca chodila na zápasy, povzbudzovala a zúčastňovala sa na rôznych iných aktivitách, aby podporila školského ducha.

Morgyn na fotení sedela v strede prvého radu, no keď dostala svoju ročenku, zistila, že bola použitá celkom iná fotografia, na ktorej už nebola. „Prišla k nám, ukázala to a povedala: „Nie som tu, ale toto sú moji priatelia a mám ich rada.“

Facebook

„Sme hlboko zarmútení tým, čo sa udialo. Neustále sa snažíme zistiť, čo sa vlastne stalo a prečo sa to stalo.

Ospravedlnili sme sa rodine a úprimne sa ospravedlňujeme aj ostatným, ktorých sa táto chyba dotkla. Budeme naďalej skúmať naše kroky, aby sme zabezpečili, že sa to už nezopakuje,“ uvádza sa vo vyhlásení školy.

Otec dievčaťa hovorí, že je optimista a verí, že to nebude mať na dcéru zlý dopad a myslí si, že sa všetko vyrieši.“

Ostatné dievčatá sú pre ňu oporou, no na druhej strane čelia spolu so svojimi rodinami nenávistným a nechutným komentárom. Jej otec preto prosí všetkých, aby s tým prestali, pretože to nikomu nepomáha.

Otec Morgyn uviedol, že dcérka nastúpi do školy aj do 9. ročníka, ale nevie, či sa bude podieľať na roztlieskavaní.

 

Zdroj: edition.cnn.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dievča s downovým syndrómom škola vyškrtla zo spoločnej fotografie – ĽUDIA SA BÚRIA”