Hit od Marie Rottrovej je naozaj nesmrteľný. Pieseň – Lásko voníš deštem, poznajú všetky generácie.

Niektoré piesne sa stanú hitom až po ich prespievaní iným interprétom, alebo až po zmene textu pôvodnej piesne. Takýto prípad je aj hit od Marie Rottrovej s názvom Lásko voníš deštem.

Hudba tejto piesne nepochádza z Českej republiky. Túto pieseň vydala známa rocková kapela

Black Sabbath v roku 1979. Marii sa táto melódia neskutočne zapáčila a tak sa rozhodla túto pieseň prespievať s českým textom. Vkladala do nej veľké nádeje aj napriek tomu, že za hranicami

Česka bola táto pieseň od Black Sabbath v podstate neznáma. V ich podaní to bol béčkový singel s názovm She´s gone, ktorý nemal dokonca ani klip a túto pieseň nikdy nespievali ani na koncertoch.

Marie si text nenapísala sama, ale požiadala Jaromíra Nohavicu, aby jej k piesni napísal nezabudnuteľný text. To sa mu aj naozaj podarilo, pretože jeho český text dodal krásnej piesni romantický a nostalgický nádych. Žiaľ, Black Sabbath sa o tomto hite nikdy nedozvedel.

Vypočujte si verziu od Marie Rottrovej:

Pôvodná verzia piesne od Black Sabbath:

zdroj:expres.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Hit od Marie Rottrovej je naozaj nesmrteľný. Pieseň – Lásko voníš deštem, poznajú všetky generácie.”