Manželský pár s Downovým syndrómom: Po 27 rokoch manželstva sa milujú stále viac a viac

Manželstvo je pre niektorých neoddeliteľnou súčasťou života a iní sa zase nikam nerhnú. To sa nedá povedať o Garethovi (55) a Deane (57), ktorí sú už svoji krásnych 27 rokov.

Obaja trpia Downovým syndrómom a tak ich britské médiá počastovali “najdlhšie trvajúcim manželstvom ľudí s Downovým syndrómom”. V tomto článku si priblížime ich životnú cestu až do bodu v súčasnosti.

 

Gareth mal iba 17 rokov, keď sa po prvýkrát stretol s 19-ročnou Deanou v miestnom komunitnom centre v Cumbri. Písal sa rok 1981 a Gareth sa netajil tým, že sa na neho ženy len tak lepili. “Predtým ako som stretol Deanu som mal 3 priateľky. Vybral som si tú správnu a tou je Deana,” prezradil pre portál metro.co.uk.

Sám Gareth potvrdil, že to bola láska na prvý pohľad. Na otázku ako sa darí ich manželstvu poznamenal: “Ja dobre vychádzam s Deanou a ona dobre vychádza so mnou.”

Boli tajnostkári

Zdá sa, že Deana ma rovnako zmysel pre humor ako Gareth. Priznala, že keď videla Garethovu ryšavú hrivu bola očarená.

“Je ryšavý. Mám rada ryšavých. Vtedy mal ešte aj bradu. Ryšavú. Ja som tiež ryšavka,” priznala svoje prvé dojmy z Garetha. Z priateľstva sa ich vzťah posunul ďalej no rodiny oboch zaľúbencov nevedeli aké to je medzi nimi.

Garethova mama priznala, že o ich vzťahu toho veľa nevedeli, vážnosť ich vzťahu im bola odhalená až po 10 rokoch keď uvažovali o svadbe. “Išli sme na výlet do Blackpool-u a tam sme sa zasnúbili. Deana mala vtedy narodeniny, dodal Gareth.

Svadbu mali 4. júla 1992 a svoje áno si povedali pred zrakmi ich 40-tich priateľov a rodiny. “Boli úplne úžasní, pre nich to bolo priam magické. Na svadbe tancovali na tú pieseň z Hriešneho tanca, kde sa žena rozuteká a muž ju zdvihne nad hlavu. Deana sa rozbehla oproti Garethovi a on ju zdvihol. Potom sa všetci postavili a začali spievať pieseň You’ll Never Walk Alone,” spomína na svadbu Garethova mama, Anne (80).

Deň ich svadby

World’s longest Down's syndrome marriage stronger than ever after 27 years

Zdroj: metro.co.uk

 

Stále sa milujú

Ako v každom manželstve aj to Garethovo a Deanino malo svoje svetlé aj pochmúrnejšie chvíle. Garethova mama tvrdí, že si svoj život užívali no čím ďalej tým viac majú problémy vykonávať aktivity, ktoré ich bavili. Každý rok tak chodievali kempovať a večer si chodili niekam zatancovať.

Teraz sa nebránia ani občasnému poháriku v miestnom pube a Gareth si čas od času zafajčí. Jeho mama tvrdí, že Gareth má zopár zlozvykov, ku ktorým patrí aj fajčenie no aj napriek prehováraniu s tým neprestal. Na záver Deana dodala: “Stále ho milujem. Veď sa len na neho pozrite, je ako starý muž.”

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Manželský pár s Downovým syndrómom: Po 27 rokoch manželstva sa milujú stále viac a viac”