Minulý rok som sa rozviedla. Toto je 5 vecí, ktoré som sa po rozvode naučila a dozvedela

V minulosti boli rozvody považované za niečo, za čo by sme sa mali hanbiť.

V zmýšľaní mnohých ľudí, najmä žien, nastáva predstava, že po rozvode už neexistuje žiaden život. Áno, nie vždy je to prechádzka ružovou záhradou, no môže to mať aj svoje výhody.

Rodinní odborníci tvrdia, že šanca na úspešné zosobášenie sa s matkou detí je vyššia, ako sa dať dokopy s nezadanou ženou. Pokúsime sa rozlúštiť, prečo je to tak.

Rozvedená matka s deťmi

Je omnoho pravdepodobnejšie, že rozvedený muž si bude hľadať taktiež rozvedenú ženu s dieťaťom. Koniec koncov, svoje deti už má, a nechce sa mu prechádzať tými istými problémami každodenného života. Avšak, mladý muž, nezadaný, s dobrým príjmom – to je už o niečom inom. Jeho motívy sa môžu zdať na prvý pohľad nepochopiteľné.

Je diskutabilné, ktorá žena má v tomto prípade väčšiu šancu na úspech, pretože existuje množstvo faktorov vplývajúcich na kvalitu budúceho manželstva. Tu sú argumenty, ktoré privedú mužov k už v minulosti vydatým ženám.

Názory mužov

Už vie, ako funguje manželstvo

Mohlo by sa zdať, že ak je žena rozvedená, nie je schopná udržiavať silné vzťahy. Muži si však myslia, že žena vie, čo je to žiť s niekým, akceptuje nedostatky a dokáže robiť kompromisy. Je pripravená čeliť rôznym problémom, z ktorých nebude chytať panické záchvaty. Už nemá ilúzie o tom, že život ženy a muža je ako jedna rozprávka. Vie presne, čo chce od svojho partnera vo vzťahu.

Teraz ešte nechce dieťa

Už si tým prešla – stala sa matkou. Pravdepodobne bude chcieť dieťa, no nebude ho od partnera vyžadovať ihneď. To znamená, že sa môže postupne pripraviť na rolu otcovstva a tým pádom aj dozrieť. Čo je najdôležitejšie? On sa nebude cítiť vinný za to, že jej v opačnom prípade nedal možnosť zažiť pocit šťastia pri narodení dieťaťa.

Muž je pre ňu partnerom, nie vykúpením

Niekedy sa na muža spoliehala, no teraz vie, že sa o seba postará aj bez jeho pomoci. Z toho dôvodu nehľadá princa na bielom koni. V mužovi hľadá milenca, verného priateľa a človeka, ktorý ju vie podporiť. Takáto žena nebude vyrábať škandály. Aj v prípade, že ju muž opustí, nebude ju to tak bolieť ako ženu, ktorá si ešte nezažila rozvod.

Dobré vzťahy s rodinou

Rodinní príslušníci rozvedenej ženy považujú jej nastavajúceho muža berúceho si na starosť aj jej deti za hrdinu. V ich očiach je láskavý a ohľaduplný. Z toho dôvodu sa k nemu správajú vrúcne.

Pochopí, aký je z neho otec

Okrem toho, že sa psychicky pripraví na rodičovstvo, uvidí sa v roli otca. Áno, bude zodpovedný aj za nevlastné deti, no keď nastane čas na svoje vlastné, bude to už o niečom inom. Pred tým si však uvedomí si, či je na tento život pripravený, alebo radšej uprednostní život slobodného muža.

Z vyššie uvedených argumentov je jasné, že mnoho ľudí sa bojí zodpovednosti.

Chcú, aby ich ženy boli morálne vyzreté a nerobili si z vecí zbytočný stres. Samozrejme, veľkú úlohu hrajú osobné preferencia oboch ľudí. V žiadnom prípade netvrdíme, že rozvedená žena nemá šancu na šťastný život. Hlavnou vecou je vybrať si muža, ktorý chce mať rodinu a miluje svoju ženu.

zdroj:takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Minulý rok som sa rozviedla. Toto je 5 vecí, ktoré som sa po rozvode naučila a dozvedela”