Odkiaľ pochádzajú biele škvrny na koži a ako sa ich zbaviť?

Biele bodky pod očami, na horných viečkach alebo na iných častiach tváre, sa nazývajú mílie.

Na dotyk sú to husté malé útvary, malé hrbolčeky, nie bolestivé, ale nie veľmi estetické.

Prečo vznikajú a ako ich možno odstrániť?

Zvyčajným miestom výskytu je oblasť pod dolným viečkom, môžu sa však objavovať aj okolo nosa, na horných viečkach, pod spodnou perou. Nemenia sa svoju veľkosť, no nedajú sa ani len tak jednoducho vytlačiť.

Biele bodky pod očami, podobné akné sú malé podkožné útvary bielej alebo žltkastej farby, plnené vrstvenými keratínovými zhlukami. Ich veľkosť sa pohybuje od 0,5 do 3 mm a sú usporiadané v malých skupinách alebo ako samostatné vyrážky, ktoré sa však nikdy navzájom nespájajú.

foto: https://pxhere.com/

Uvádzame niekoľko dôvodov, prečo sa tieto biele bodky vôbec objavujú:

  • pľuzgiere
  • popáleniny
  • dlhodobé vystavovanie sa na slnku
  • steroidné masti
  • laserové omladenie pleti

Ak sa chcete zbaviť týchto podkožných výrastkov, mali by ste kontaktovať kvalifikovaného odborníka. Len vtedy bude ich odstránenie bezpečne a efektívne.

Kozmetické salóny používajú rôzne metódy – mechanické odstránenie, laserová a elektrická koagulácia, kyselina retínová, ozón.

Existujú však prírodné prostriedky, ktoré sa dajú bezpečne používať aj doma:

  1. Maska

Zmiešajte si 3-4 lyžice medu a 1 lyžicu škorice. Naneste tenkú vrstvu na tvár a nechajte pôsobiť 20 minút. Opláchnite studenou vodou.

  1. Ružová voda

Je to prírodný liek, ktorý dokonale odstraňuje zápal kože. Aplikujte vatovým tampónom na postihnuté miesto 2 až 3-krát týždenne a neoplachujte.

Už ste niekedy počuli o tomto kožnom probléme?

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Odkiaľ pochádzajú biele škvrny na koži a ako sa ich zbaviť?”