streda, 24 júla, 2024

10 najlepších miest, kam doma ukryť hotovosť – zlodeji nemajú šancu!

Hľadáte kreatívne a bezpečné miesta kam uložiť peniaze? Zabudnite na tradičné úkryty, ako sú ponožky alebo pokladničky – tu je niekoľko nápadov, ako ukryť úspory, ktoré určite prekvapia nepozvaných hostí.

Najlepšie miesta na ukrytie hotovosti pred zlodejmi

Hoci čoraz častejšie používame elektronické platobné prostriedky, mnohí ľudia majú doma stále hotovosť. Premýšľali ste niekedy, kam ukryť svoje úspory, aby boli v bezpečí pred zlodejmi? Tu je niekoľko netradičných nápadov na úkryty, ktoré ťažko odhalia aj tí najšikovnejší zlodeji.

Falošné knihy

Kúpte si falošnú knihu so zabudovanou skrýšou alebo si ju vyrobte sami vyprázdnením vnútra starej knihy. Umiestnite ju na policu medzi ostatné knihy a nikto si neuvedomí, že ukrýva cennosti.

Prázdne obaly od potravín

Prázdne konzervy od potravín alebo nápojov sa môžu stať vynikajúcou skrýšou. Do plechovky vložte peniaze, zapečaťte ju a uložte na poličku medzi ostatné potraviny.

V mrazničke

Zmrazenie hotovosti v plastovej nádobe s vodou je ďalším spôsobom, ako ju ukryť pred zlodejmi. Umiestnite hotovosť do vzduchotesného vrecka, vložte ju do nádoby s vodou, zmrazte a uložte do mrazničky.

V tubách s pastou a krémom

Prázdne tuby od zubnej pasty, krému alebo pleťového mlieka môžete použiť ako diskrétne skrýše. Umiestnite peniaze do tuby, zatvorte ju a uložte v kúpeľni medzi ostatné kozmetické prípravky.

Podlaha

Ak máte doma drevené podlahy, môžete to využiť vo svoj prospech. Odstráňte jednu z dosiek a vytvorte si miesto na uloženie peňazí. Po uložení peňazí sa uistite, že je doska riadne upevnená, aby boli peniaze diskrétne a v bezpečí.

Úschovňa v kvetináči

Ako skrýšu na peniaze použite kvetináč s rastlinami. Jednoducho vložte úspory do uzavretého vrecka a zakopte ho do zeme pod rastlinu. Aby sa zlodej dostal k hotovosti, musel by prehrabať všetky kvetináče, čo je nepravdepodobné.

V stene

Ak plánujete rekonštrukciu alebo stavebný projekt, môžete zvážiť vytvorenie skrytej skrýše v stene. Stačí vytvoriť malý výklenok medzi dvoma stĺpikmi, ukryť tam peniaze a potom otvor zamaskovať, napríklad za obrazom alebo zrkadlom.

Pod vrchnou časťou skrinky

Skryte hotovosť pod vrchnú dosku skrinky v kuchyni alebo v kúpeľni. Pripevnite malú krabičku alebo vrecko s peniazmi na spodnú stranu dosky tak, aby boli neviditeľné, aj keď je skrinka otvorená.

Vnútri hračiek

Plyšové hračky použite ako skryté skrýše peňazí. Do švu plyšovej hračky urobte malý rez, vložte doň peniaze a otvor zošite. Uistite sa však, že nejde o obľúbenú hračku dieťaťa alebo domáceho maznáčika.

Falošné elektrické zásuvky

Na jednu zo stien nainštalujte falošnú elektrickú zásuvku so zabudovanou krabičkou. Vložte do nej peniaze a užívajte si diskrétnosť, ktorú toto riešenie ponúka.

Kľúčom k zabezpečeniu hotovosti v domácnosti je kreativita. Použitím týchto neobvyklých nápadov sťažíte zlodejom prístup k vašim úsporám a získate pokoj. Nezabúdajte však, že žiadna z týchto metód nezaručuje úplnú ochranu, preto by ste mali zvážiť aj iné formy zabezpečenia majetku, napríklad trezor alebo bankový účet.

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je...

Prečítaj si aj

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je...

Doma si robíme CHUTNÝ bujón bez éčok – V obchode ho už nekupujeme. Takto si ho urobte aj vy

Vôňa tohto domáceho bujónu sa po uvarení polievky bude...
Romana
Romana
Volám sa Romana a som redaktorkou pre portál Mysmezeny.sk Medzi moje obľúbené témy patrí história, vzťahy a náboženstvo 🙏

Lekári povedali mamičke s nadváhou, že je najlepšie ukončiť tehotenstvo – keď jej rozrezali brucho, všetci zostali ticho

Stať sa rodičom znamená pozrieť sa na svoj život z úplne novej perspektívy. Keď príde na svet nový život, ako rodič urobíte všetko pre...

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom trvalého puta dôvera a úprimnosť. Žiaľ, nevera je problém, s ktorým sa môžu stretnúť aj...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je to však naozaj pravda? Viera v nesmrteľnosť duše je základom väčšiny náboženstiev a môže byť...
Verified by MonsterInsights