streda, 24 júla, 2024

Pravda môže byť nebezpečná! Nová romanca Elle Kennedy Darebák

Darebák je pokračovanie jednotky Rebel, no pokojne môžete novinku čítať aj samostatne. Tentoraz sa to čí okolo Casey a Fenna, no objavia sa aj Sloane a RJ z jednotky, aj ďalší priatelia a každý v sebe niečo rieši. Autorka je skvelá práve vo vykreslení postáv, ich charakterov a vzájomných vzťahov. Je to taká psychológia v malom, niektorých milujete ako RJa, či Lawsona, iní vám nesedia, povedzme Casey a aj na Silasa si treba dávať pozor…

Ale pekne po poriadku, najskôr o príbehu.
Už uplynulo veľa času, odkedy mala Casey Tresscottová pocit, že má život vo svojich rukách. Po autonehode, ktorá ju takmer stála život, chodia okolo nej doma po špičkách a v škole ju za chrbtom ohovárajú. Našťastie, svoj bezpečný prístav našla vo Fennovi Bishopovi, chalanovi zo Sandoveru. 

S Fennom sa spolu neukazujeme na verejnosti. Teda aspoň nie pred mojou rodinou. Otec a sestra len tak-tak tolerovali naše priateľstvo – neviem si predstaviť, ako by zareagovali, keby zistili, že s Fennom spolu chodíme. Pravdupovediac, ani neviem, ktorý z nich by sa naštval viac. Naposledy, keď nás Sloane spolu prichytila, sa Fennovi vyhrážala, že si najme vraha, keď uvidí, ako sa ma dotýka. A otec… nuž, keby mu to nemuselo schváliť predstavenstvo, obohnal by náš dom vodnou priekopou. Neviem, či s niečím podobným počítal, keď prijal ponuku na miesto riaditeľa chlapčenskej školy uprostred ničoho a vzal so sebou svoje dve dospievajúce dcéry. Bolo jasné, že ja aj Sloane sa nakoniec zaľúbime do dvoch z delikventov, ktorých má otec na starosti.

Teda aspoň si to myslela.
Za peknou tvárou pohodového chlapca sa ukrýva nebezpečná pravda o noci, keď sa Casey druhý raz narodila. Myslel si, že klamstvo je jediným správnym riešením, no potom sa predrala na povrch pravda a Casin pohľad na Fenna sa zmenil.

Casey má už všetkých plné zuby. Nebude viac ticho, vzoprie sa zákerným spolužiakom v škole, flirtuje s playboymi a nedodrží večierku, na ktorej jej prísny otec tak trvá. Ak ju chce Fenn získať späť, musí požiadať o pomoc svojho nevlastného brata a ďalších sandoverských delikventov, aby sa mu podarilo odhaliť celý príbeh o Casinej nehode a o tom, kto je za ňu zodpovedný.
Ale čo ak už Casey nie je viac tým dievčaťom, do ktorého sa zaľúbil? Má ich vzťah ešte nádej, keď ho Fenn svojimi činmi skazil?

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Zuzana Jurigová-Kapráliková:

 

Darebák je tentoraz menej romantický, skôr temný a dramatický, ako sa postupne odhaľujú tajomstvá. Nesústredí sa len na jednu dvojicu, ale dáva priestor aj iným postavám a na pozadí bežia rovnako pútavé príbehové línie. 

Elle Kennedyová vyrastala na predmestí Toronta v Ontáriu a vyštudovala angličtinu na Yorkskej univerzite. Od útleho veku vedela, že chce byť spisovateľkou a svoj sen si začala plniť už ako tínedžerka. Elle momentálne píše pre niekoľko vydavateľstiev. Miluje silné hrdinky, alfasamcov a dostatok iskrenia a nebezpečenstva, aby bol príbeh zaujímavý! 

Jej knižnú sériu Off Campus, s knihami Návrh (YOLi 2019), Omyl (YOLi 2019), Skóre (YOLi 2020), Cieľ (YOLi 2021) a Odkaz (YOLi 2022) si obľúbili čitatelia v mnohých krajinách.
Rovnaký úspech zožala séria Briar U z univerzitného prostredia s knihami Lov (YOLi 2022), Riziko (YOLi 2022), Hra (YOLi 2023) a Výzva (YOli 2023).
Román Darebák je druhý diel zo série Prep. Prvý vyšiel pod názvom Rebel (YOLi 2023).

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je...

Prečítaj si aj

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je...

Doma si robíme CHUTNÝ bujón bez éčok – V obchode ho už nekupujeme. Takto si ho urobte aj vy

Vôňa tohto domáceho bujónu sa po uvarení polievky bude...
Romana
Romana
Volám sa Romana a som redaktorkou pre portál Mysmezeny.sk Medzi moje obľúbené témy patrí história, vzťahy a náboženstvo 🙏

Lekári povedali mamičke s nadváhou, že je najlepšie ukončiť tehotenstvo – keď jej rozrezali brucho, všetci zostali ticho

Stať sa rodičom znamená pozrieť sa na svoj život z úplne novej perspektívy. Keď príde na svet nový život, ako rodič urobíte všetko pre...

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom trvalého puta dôvera a úprimnosť. Žiaľ, nevera je problém, s ktorým sa môžu stretnúť aj...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je to však naozaj pravda? Viera v nesmrteľnosť duše je základom väčšiny náboženstiev a môže byť...
Verified by MonsterInsights