streda, 24 júla, 2024

26-ročná žena bola šokovaná, keď zistila, že má o 7 rokov staršie dvojča

Istá žena sa stretla so svojou biologickou matkou a jej dvojčatom, ktoré je od nej nezvyčajne staršie o 7 rokov.

Dvadsaťšesťročná Isabel Patersonová zistila, že jej genetickí rodičia, ktorí sa volali Marie Flatekvalová a Colin Tortoise, si adoptovali dieťa prostredníctvom liečby neplodnosti – tri embryá boli implantované a šesť bolo zmrazených. Rodičia neskôr darovali jedno zo zmrazených embryí inému páru a narodila sa Isabel.

Isabel a jej dvojča Colin, ktorý sa narodil o sedem rokov skôr.

Žena z Wilmslow v grófstve Cheshire chcela vedieť viac o svojom pôvode, a tak začala pátrať po svojich biologických rodičoch, no našla nielen svoju biologickú matku, ale zistila aj to, že má genetické dvojča Colina, ktorý je od nej o sedem rokov starší, a nevlastného brata Omara.

Hoci sa Isabel a Colin narodili v rôznom čase, považujú sa za dvojčatá, pretože sa narodili z toho istého embrya.

Isabel sa so svojou biologickou matkou a súrodencami zoznámila v programe televízie ITV Narodení z toho istého cudzinca. „Je to taký zvláštny pocit… je to lepšie, ako som si predstavovala,“ povedala v relácii.

Isabel so svojimi dvoma mamami Sarah a Marie

Isabel má aj 31-ročného brata Toma, s ktorým nie je geneticky príbuzná, ale vyrastali v úzkej rodine.

Tom bol počatý vďaka darcovstvu spermií a vajíčok a podarilo sa vypátrať jeho biologického otca, ktorý bol v čase darcovstva študentom univerzity a potreboval peniaze navyše.

Isabelin biologický otec Colin bohužiaľ zomrel v roku 2001. Marie sa však podarilo vypátrať v Nórsku po tom, ako jej poslala odporúčací list. Nadviazať s ňou kontakt nebolo ľahké rozhodnutie, pretože Isabel sa obávala, že jej biologická rodina sa s ňou nebude chcieť stretnúť, ale snažila sa presvedčiť samu seba, že ak sa tak rozhodnú, dokáže to prijať.

Marie však bola veľmi šťastná, keď sa dozvedela o Isabelinej existencii, a neodmietla ju. „Rozhodli sme sa darovať nepoužité embryá a potom sme na ne zabudli. Bolo to obrovské prekvapenie,“ povedala Marie.

Pri pohľade na fotografiu Isabel dodala: „Mala som pocit, že je to moje dieťa. Vyzerá presne ako my.“ Isabel cestovala do Nórska so svojím bratom Tomom a matkou Sarah, aby sa stretla so svojou biologickou rodinou.

Isabel sa stretáva so svojou biologickou matkou

Počas srdcervúceho stretnutia sa Isabel a Marie objali a obe boli veľmi dojaté. „Nemyslím si, že by ma predtým niekto hľadal. Je to úžasné… Je to, akoby sa k vám po dlhom čase, keď ste boli stratení, vrátilo niečo vzácne,“ povedala Marie.

Onedlho sa k nim pridal Colin, teraz 32-ročný, a bratia zistili, že sú si veľmi podobní.

„Veľmi ma prekvapilo, že máme geneticky identického brata, o ktorom sme nikdy nevedeli. Celé dni som nemohol spať, keď som na to myslel,“ povedal Colin.

K rodinnému stretnutiu sa pripojil aj Omar, ktorý je nevlastným bratom Colina a Isabel z Marieinho predchádzajúceho vzťahu, a svoju sestru nazval skutočnou „genetickou časovou kapsulou“.

Sarah vždy podporovala rozhodnutie svojej dcéry vypátrať svoju biologickú rodinu a bola s ňou nadšená, keď sa skutočne našli. „Je úžasné, že na svete je ešte niekto, kto miluje vaše dieťa rovnako ako vy,“ povedala.

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je...

Prečítaj si aj

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je...

Doma si robíme CHUTNÝ bujón bez éčok – V obchode ho už nekupujeme. Takto si ho urobte aj vy

Vôňa tohto domáceho bujónu sa po uvarení polievky bude...
Romana
Romana
Volám sa Romana a som redaktorkou pre portál Mysmezeny.sk Medzi moje obľúbené témy patrí história, vzťahy a náboženstvo 🙏

Lekári povedali mamičke s nadváhou, že je najlepšie ukončiť tehotenstvo – keď jej rozrezali brucho, všetci zostali ticho

Stať sa rodičom znamená pozrieť sa na svoj život z úplne novej perspektívy. Keď príde na svet nový život, ako rodič urobíte všetko pre...

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom trvalého puta dôvera a úprimnosť. Žiaľ, nevera je problém, s ktorým sa môžu stretnúť aj...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je to však naozaj pravda? Viera v nesmrteľnosť duše je základom väčšiny náboženstiev a môže byť...
Verified by MonsterInsights