streda, 24 júla, 2024

Ak máte syna: 6 chýb, ktoré by nemala tolerovať milujúca matka

Všeobecne sa vraví, že muž (manžel, starý otec, brat) hrá kľúčovú úlohu pri výchove syna. Ak sa však pozriete pravde do očí, je to vzťah medzi matkou a dieťaťom, ktorý je najsilnejší na svete. Mama je prvá žena, ktorá vidí svoje dieťa. Je to ona, ktorá až do určitej doby trávi s dieťaťom najviac času a ovplyvňuje, čo z neho vyrastie a ako sa bude správať k ostatným.

Hlavným vo výchove dieťaťa nie je udupať jeho osobnosť, čo veľmi často robia ženy v snahe byť ideálnou matkou. V tomto článku sa dozviete 6 vecí, ktoré by ste nemali robiť vo výchove svojho syna, aby z neho vyrástol muž ktorý si bude vážiť svoju matku aj ostatné ženy. Samozrejme, každá matka sama najlepšie vie, ako vychovať svojho syna, ale existujú bežné chyby, ktorým by ste sa mali vyvarovať.

Chyby vo výchove

1. Rozhodovanie za svojho syna

Mamičky samozrejme zaujíma, čo sa páči svojim synom. Ale veľmi rady sa za nich aj rozhodujú: „Je ešte malý“, „nerozumie tomu“, „keď vyrastie – bude mi za to vďačný“. A syn potom nevie, čo má robiť a potrebuje vo všetkom poradiť.

Vždy sa so svojím synom o dôležitých veciach poraďte. Zaujímajte sa o jeho názor, aj keď mu vyberáte oblečenie alebo plánujete rodinnú dovolenku. Naučte svoje dieťa rozhodovať sa a vždy diskutujte o všetkých možných dôsledkoch.

2. Nadmerné znepokojovanie sa

Mnohé matky chránia svojich synov pred všetkým, čo sa im zdá byť kruté alebo nebezpečné. Ale ak chlapec chce, mal by ísť na box alebo karate, jazdiť na bicykli. Pri futbale si môže odrieť kolená či vytknúť si členok, ale ak ho to baví, prečo mu v tom brániť? Je to chlapec.

Je pravdepodobné, že zručnosti získané v rôznych oblastiach mu nebudú do budúcnosti užitočné, pre dieťa je však potrebné zachovávať ich záujem. Okrem toho rôzne aktivity zmierňujú jeho povahu a podporujú dobrú formu.

3. Smiatie sa zo syna

Deti sú veľmi zábavné a ich správanie nás naozaj rozosmeje. Ale musíte to robiť opatrne, aby si váš syn nemyslel, že sa na neho vysmievate. Ak vidíte, že váš smiech ho privádza do rozpakov, určite mu vysvetlite, že ste sa smiali na vtipe alebo o situácie a neposmievate sa mu.

A tiež mu nezabudnite povedať, že ste na neho hrdá, že jeho vtipy vás robia šťastnou.

4. Bozky na pery

Pomocou bozkov vyjadrujeme našu jemnosť a lásku. Ale pamätajte: bozkávanie chlapca na pery je tabu. Ide o intímnu akciu, ktorá sa nevzťahuje na dieťa. Objímajte svoje dieťa, bozkajte ho na líce ši na čelo, ale hlavne mu každý deň pripomínajte ako ho ľúbite a čo pre vás znamená.

5. Prezliekanie sa pred svojim synom

Aj keď má váš syn len 1 rok, nemusíte sa pred ním prezliekať. Koniec koncov, psychika sa formuje do 3 rokov. Ak sa matka pokojne prezlieka alebo sa vyzlečie pred dospelým synom (nie nevyhnutne donaha), potom existuje možnosť, že syn nebude brať vážne ženské telo, alebo sa bude vysmievať dievčatám.

6. Ponižovanie 

Každému niekedy prasknú nervy, ale musíte starostlivo vyberať slová. A ak ste povedali niečo, čo ľutujete, nezabudnite hovoriť so svojím synom a vysvetliť mu, že ste to tak nemysleli.

A pamätajte: nikdy nehovorte o neúspechu syna so svojimi priateľkami ani s inými deťmi. Váš syn jednoducho stráca dôveru vo vás a v ľudí. A tiež sa môže uzavrieť zo strachu z odsúdenia zo strany iných.

Deti sú veľkým šťastím. Nikto nemôže poskytnúť konkrétne usmernenia a odporúčania, ako ich správne vychovávať.

Hlavné je ukázať vašu lásku a nechať dieťa robiť to, čo chce, než snažiť sa pestovať svoju vlastnú kópiu a potláčať všetky vlastné ambície. Rozprávajte sa so svojím synom od mala, aby ste neprehliadli niečo dôležité.

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je...

Prečítaj si aj

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je...

Doma si robíme CHUTNÝ bujón bez éčok – V obchode ho už nekupujeme. Takto si ho urobte aj vy

Vôňa tohto domáceho bujónu sa po uvarení polievky bude...
Romana
Romana
Volám sa Romana a som redaktorkou pre portál Mysmezeny.sk Medzi moje obľúbené témy patrí história, vzťahy a náboženstvo 🙏

Lekári povedali mamičke s nadváhou, že je najlepšie ukončiť tehotenstvo – keď jej rozrezali brucho, všetci zostali ticho

Stať sa rodičom znamená pozrieť sa na svoj život z úplne novej perspektívy. Keď príde na svet nový život, ako rodič urobíte všetko pre...

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom trvalého puta dôvera a úprimnosť. Žiaľ, nevera je problém, s ktorým sa môžu stretnúť aj...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je to však naozaj pravda? Viera v nesmrteľnosť duše je základom väčšiny náboženstiev a môže byť...
Verified by MonsterInsights