streda, 24 júla, 2024

„Rozviedol som sa s manželkou, pretože chce byť mamou v domácnosti a nechce pracovať – ​​je taká lenivá.“

Muž povedal, že pracoval viac ako 80 hodín týždenne a mal málo času na trávenie so svojím novonarodeným dieťaťom po tom, čo jeho manželka odmietla vrátiť sa do práce a poslať dieťa do škôlky, ako sa pôvodne dohodli.

Muž sa napokon rozhodol so svojou manželkou rozviesť a podeliť sa s ňou o opatrovnícke právo, pretože chcel byť aktívnejšie prítomný v živote svojho dieťaťa. 30-ročný otec zdieľal svoj príbeh na internete.

„S manželkou som sa oženil asi pred piatimi rokmi.

Chodili sme spolu od strednej školy. Páčilo sa mi, aká bola múdra, ambiciózna a cieľavedomá. Po vysokej škole sme obaja dostali dobrú prácu v tom istom meste,“ vysvetlil.

„Tri roky po svadbe sa nám narodilo dieťa. Rozhodli sme sa ho po šiestich mesiacoch poslať do jaslí. Ale keď uplynulo šesť mesiacov, moja žena sa odmietla vrátiť do práce a poslať dieťa do škôlky.“

Žena argumentovala tým, že keby jej manžel pracoval viac, mohli by si dovoliť vyžiť z jedného platu a tým, že by zostala s dieťaťom doma a neprihlásila ho do jaslí, dokonca ušetrili.

„Odmietol som.

Škôlka je normálna. Keby som pracovala len ja, musela by som odpracovať oveľa viac hodín, bola by som vyčerpaná a nemohla by som tráviť toľko času s dieťaťom. Povedala som, že ak sa bojí škôlky, môžeme pracovať na rôzne zmeny, aby sme sa mohli striedať a zostať s dieťaťom doma. Ako tím. Ona to však odmietla s tým, že jej to neprejde a ako matka by mala byť vždy pri svojom dieťatku,“ pokračoval otec.

Muž povedal, že jeho žena napokon dala výpoveď, a tak musel pracovať dvakrát toľko a musel sa venovať aj vareniu a upratovaniu , pretože podľa jeho manželky si mamičky v domácnosti zaslúžia trochu oddychu.

Muž však cítil, že bremeno nezdieľajú rovnako. Podľa otca pracoval 80 hodín týždenne a ďalších 28 hodín venoval domácim prácam , takže s dieťaťom mohol stráviť maximálne 12 hodín týždenne.

„Táto dynamika viedla k tomu, že som zanevrel na moju manželku. Veľakrát som sa s ním snažil rozprávať. Ťarcha účtov a šialená pracovná doba a neschopnosť užiť si čas so svojím dieťaťom, to všetko ma hlboko rozrušilo. Keď som si bol istý, že ma nebude počúvať, podal som žiadosť o rozvod,“ napísal.

Podľa rozhodnutia súdu sú opatrovnícke práva rozdelené pol na pol a muž nemusí platiť výživné, keďže jeho bývalá manželka sa sama rozhodla nevrátiť sa do práce . Žena nie je so situáciou spokojná, no muž odmieta platiť jasle, keďže keď je dieťa s ním a ono musí pracovať, stará sa oň matka.

„To isté ponúkla moja mama aj môjmu bývalému, no ten bol na mňa taký nahnevaný, že odmietol a zapísal naše dieťa do škôlky.

Odmietol som to zaplatiť, keďže dieťa mohla jednoducho zveriť do opatery mojej mame,“ vysvetlil otec.

V reakcii na komentáre k príspevku dodal: „Moje manželstvo bolo založené na rovnosti. Nikdy som nechcel byť jediným živiteľom rodiny. A každému, kto mi hovorí, že byť mamou v domácnosti je tá najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, ak si to môžete dovoliť, hovorím, že sme si to dovoliť nemohli.“

Väčšina užívateľov sympatizovala s mužovou situáciou, pričom jeden z komentujúcich sa vyjadril: „Nerozviedli ste sa, pretože vaša manželka bola mama v domácnosti.

Rozviedli ste sa, pretože ste nedokázali otvorene komunikovať a rozhodovať sa spolu – napríklad o financiách a rodičovstve.“

Jedna matka však s rozhodnutím muža nesúhlasila a myslela si, že mal byť so svojou bývalou manželkou trpezlivejší a chápavejší.

„Tento príspevok ma robí ešte vďačnejšou za môjho manžela. Manželstvo je o kompromisoch a veci sa medzi ľuďmi v manželstve neustále menia.

Mať deti mení život. Myslím, že si si mal viac rozumieť so svojou manželkou,“ napísal s tým, že to, že občas musí variť, považuje za prirodzené, keďže starostlivosť o malé dieťa je sama o sebe stresujúca práca.

„Zostať doma je tiež práca. V praxi obaja pracujete. Len jeden z vás nedostáva za prácu zaplatené. Vážne si myslím, že si sa rozhodol unáhlene rozviesť sa.“

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je...

Prečítaj si aj

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je...

Doma si robíme CHUTNÝ bujón bez éčok – V obchode ho už nekupujeme. Takto si ho urobte aj vy

Vôňa tohto domáceho bujónu sa po uvarení polievky bude...
Romana
Romana
Volám sa Romana a som redaktorkou pre portál Mysmezeny.sk Medzi moje obľúbené témy patrí história, vzťahy a náboženstvo 🙏

Lekári povedali mamičke s nadváhou, že je najlepšie ukončiť tehotenstvo – keď jej rozrezali brucho, všetci zostali ticho

Stať sa rodičom znamená pozrieť sa na svoj život z úplne novej perspektívy. Keď príde na svet nový život, ako rodič urobíte všetko pre...

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom trvalého puta dôvera a úprimnosť. Žiaľ, nevera je problém, s ktorým sa môžu stretnúť aj...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je to však naozaj pravda? Viera v nesmrteľnosť duše je základom väčšiny náboženstiev a môže byť...
Verified by MonsterInsights