nedeľa, 21 júla, 2024

Slovenský kaderník zúri. 6 chýb v účesoch, ktorých by sa mali vyvarovať ženy po päťdesiatke. Prečo to robíte? Odkazuje

S pribúdajúcim vekom sa často menia naše priority, nevenujeme toľko času svojmu vzhľadu a môžeme zanedbávať svoje vlasy. Bez ohľadu na vek sa však každý rád cíti dobre, preto stojí za to venovať pozornosť tomu, aby sme boli spokojní s tým, ako naše vlasy vyzerajú. Tu je 6 bežných chýb, ktorým by sa mal každý vyhnúť.

1. Príliš dlhé vlasy

Kto by nemal rád dlhé, krásne vlasy ako Rapunzel v rozprávke? Starostlivosť o dlhé vlasy však môže byť časovo náročná a zložitá, najmä preto, že naše vlasové folikuly majú tendenciu časom strácať schopnosť regenerácie.

Dlhé vlasy sú tiež zraniteľné, vystavené teplu a slnečnému žiareniu, a môžu rýchlo stratiť vlhkosť a svoju jemnú, zamatovú štruktúru. Suché vlasy sú náchylnejšie na lámanie a rozštiepené končeky nevyzerajú vôbec esteticky.

Ďalším problémom pri starostlivosti o dlhé vlasy je, že si ich nemôžeme dôkladne umývať, takže medzi pokožkou hlavy a korienkami vlasov sa hromadia nečistoty a prípravky na starostlivosť o vlasy, čo vedie k tvorbe lupín a ďalším problémom.

Stojí tiež za to vedieť, že aj keď chceme mať dlhé vlasy, stále sa oplatí občas navštíviť kaderníka na malý strih a styling, aby sme si dlhé vlasy udržali zdravšie.

Dlhé, vlnité vlasy namiesto toho, aby zvýraznili našu tvár, ju môžu starnúť a dodať nám zanedbaný vzhľad. Aby sme tomu predišli, oplatí sa navštíviť kaderníka aspoň raz za osem týždňov a zvoliť si mladistvé účesy, ako je ofina alebo chránené strihy po ramená.

2. Príliš tmavé, sýte odtiene

V prípade, že sa nám to nepodarí, je vhodné sa obrátiť na kaderníka. Mnohí ľudia robia chybu, keď si farbia vlasy na tmavšie, aby skryli šediny a vyzerali mladistvo.

Neuvedomujú si však, že čierne alebo tmavohnedé odtiene môžu spôsobiť, že ich vlasy budú vyzerať bez života.

Tmavšie vlasy zároveň môžu spôsobiť, že vaša pleť bude vyzerať bledšia, a keďže viac zvýraznia aj tiene, zviditeľnia sa jemné linky, tmavé kruhy pod očami a vrásky. Hoci si ľudia vyberajú tmavšiu farbu vlasov, aby vyzerali mladšie, opak je pravdou.

Aj keď máte viac ako 50 rokov a máte rovnakú farbu vlasov ako pôvodnú, je lepšie vyhnúť sa tmavým vlasom.

Vyberajte si farby, ktoré sú o odtieň alebo dva svetlejšie ako vaša pôvodná farba vlasov a ktoré zároveň zvýraznia vašu tvár.

Ďalšou častou chybou, ktorú ľudia robia, je použitie rovnakej farby na celú dĺžku vlasov, čo spôsobuje, že vlasy vyzerajú matne a nevýrazne. Je dobré použiť rôzne odtiene na zvýraznenie niektorých prameňov, aby ste dosiahli živý a prirodzený vzhľad.

3. Príliš svetlé odtiene

Samozrejme, mnohí ľudia milujú svoje blond vlasy a chcú si ich zachovať aj s pribúdajúcim vekom, ale prefarbené a úplne tmavé vlasy sú už minulosťou a oplatí sa s farbou pohrať.

Hlbší základný tón s tu a tam zlatými pruhmi sa dá použiť s dobrým efektom, ale oplatí sa opýtať sa aj kaderníka na jeho názor.

Na zvýraznenie pruhov si vyberte teplejšie odtiene a vyhnite sa matným tónom, ktoré neprospievajú vašej pleti. Ak za každú cenu trváte na blond vlasoch, vyberte si o niečo sýtejšie odtiene.

4. Používanie príliš veľkého množstva vlasových prípravkov

Starnúce vlasy sa často vyznačujú tenkou, suchou, strnulou a nevýraznou štruktúrou. Výber správnych prípravkov na starostlivosť o vlasy môže byť náročný a môžeme mať pocit, že čím viac ich používame, tým lepšie robíme pre svoje vlasy. Aj tu však platí zásada, že menej je niekedy viac.

Príliš časté umývanie vlasov, príliš časté používanie šampónu, kondicionéru a najrôznejších ďalších prípravkov môže spôsobiť viac škody ako úžitku.

Šedivejúce vlasy potrebujú starostlivosť a pozornosť, ale na jej zabezpečenie sa nemusíme zásobovať všetkými možnými produktmi.

Na udržanie vlhkosti a posilnenie vlasov si vyberajte hydratačné produkty bohaté na bielkoviny, pričom používajte menšie množstvo šampónu a kondicionéru a vlasové oleje, ktoré zabraňujú vysušovaniu.

5. Ignorovanie poškodenia vlasov

Ignorovanie alebo odkladanie problému nikdy nie je riešením. S pribúdajúcim vekom sa naše vlasy menia, strácajú melanín, vlhkosť a jemnú, hodvábnu štruktúru.

Ako sa vlasy stenčujú, stávajú sa tiež krehkejšími, ale hlavným faktorom môže byť aj poškodenie teplom a slnkom – časté používanie kulmy a iných stylingových úprav môže tiež vlasy poškodiť.

Nadmerné sušenie vlasov je tiež škodlivé, pretože vlasy strácajú svoju prirodzenú pružnosť, oslabuje sa ich proteínová štruktúra a strácajú vlhkosť, takže vyzerajú suché a nevýrazné.

Preto je dobré z času na čas nechať vlasy vysušiť na vzduchu. Vyberajte si produkty, ktoré sú šetrné ku korienkom a pokožke hlavy, ale aj k vlasom, aby ste sa vyhli ďalšiemu poškodeniu a získali zdravé a hodvábne vlasy.

6. Zanedbávanie šedín

Starnutie je prirodzený proces a každý má právo rozhodnúť sa, či si vlasy zafarbí, alebo sa rozhodne pre prirodzené šediny.

Sivé vlasy sa už nepovažujú za hanbu a mnohé hollywoodske hviezdy otvorene hovoria o svojich sivých vlasoch.

Dobre však vyzerajú len zdravé a dobre upravené striebornosivé vlasy, inak jednoducho vyzerajú zanedbane. Preto je potrebné venovať pozornosť výberu správnych hydratačných produktov a pravidelnému strihaniu a úprave vlasov. Zlatým pravidlom pri výbere správneho účesu je vybrať si tvar, ktorý prospieva tvaru vašej tváre.

Ak si neviete rady, môžete požiadať o radu svojho kaderníka. Starostlivosť o vlasy po 50. roku života Rovnako ako vaša pokožka, aj vaše vlasy potrebujú starostlivosť a pozornosť.

S pribúdajúcim vekom ovplyvňujú hormonálne výkyvy štruktúru vlasov a zvýšené vypadávanie vlasov môže viesť k suchej, svrbivej pokožke hlavy a plešateniu. Preto je dôležité urobiť všetko pre to, aby ste tomu zabránili.

Ak presne neviete, čo máte robiť, začnite od základov. Vyberte si šampón a kondicionér, ktoré sú ideálne pre starnúce vlasy, a dbajte na to, aby ste kondicionér naniesli len na pramene vlasov, nie na pokožku hlavy.

Používajte okrúhly hrebeň alebo kefu s plastovými zubami, aby ste zabránili lámaniu vlasov. Každodenným česaním vlasov môžete stimulovať prekrvenie pokožky hlavy a zároveň predchádzať neatraktívnemu zamotávaniu vlasov.

Mnohé ženy si to neuvedomujú, ale správna starostlivosť o vlasy a dobre zvolený účes výrazne prispievajú k vytvoreniu atraktívneho vzhľadu.

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Tri príznaky blížiaceho sa konca vzťahu. Radšej ich neprehliadnite

Ľudské vzťahy sú zložité a dynamické a niekedy aj...

Záhoracká sladká pochúťka. Je plný ovocia a v lete priadne osvieži. Lepší koláčik nenájdete

Tento koláč je považovaný za najlepší od mojej babinky...

Väčšina Slovákov má túto položku vo svojej kuchyni. WHO varuje: konzumácia predstavuje riziko rakoviny

V slovenskej kuchyni je jedna vec, ktorá je všadeprítomná...

Prečítaj si aj

Tri príznaky blížiaceho sa konca vzťahu. Radšej ich neprehliadnite

Ľudské vzťahy sú zložité a dynamické a niekedy aj...

Záhoracká sladká pochúťka. Je plný ovocia a v lete priadne osvieži. Lepší koláčik nenájdete

Tento koláč je považovaný za najlepší od mojej babinky...

Väčšina Slovákov má túto položku vo svojej kuchyni. WHO varuje: konzumácia predstavuje riziko rakoviny

V slovenskej kuchyni je jedna vec, ktorá je všadeprítomná...

Čo znamená z duchovného hľadiska, ak sa často prebúdzate o 3:00? Niekto sa s vami snaží komunikovať

Trpíte už nejaký čas nespavosťou? Budíte sa takmer každú...
Romana
Romana
Volám sa Romana a som redaktorkou pre portál Mysmezeny.sk Medzi moje obľúbené témy patrí história, vzťahy a náboženstvo 🙏

Tri príznaky blížiaceho sa konca vzťahu. Radšej ich neprehliadnite

Ľudské vzťahy sú zložité a dynamické a niekedy aj napriek najlepším úmyslom môžu skončiť. Mnoho vzťahov nekončí zo dňa na deň, ale postupným nahromadením...

Záhoracká sladká pochúťka. Je plný ovocia a v lete priadne osvieži. Lepší koláčik nenájdete

Tento koláč je považovaný za najlepší od mojej babinky zo Senice! Je to naozaj jednoduchý na prípravu! Božská chuť!Robíme ho v lete každý týždeň!...

Väčšina Slovákov má túto položku vo svojej kuchyni. WHO varuje: konzumácia predstavuje riziko rakoviny

V slovenskej kuchyni je jedna vec, ktorá je všadeprítomná a zároveň môže predstavovať zdravotné riziko. Hovoríme o spracovanom mäse, ako sú klobásy, údeniny a...
Verified by MonsterInsights