Ak sa narodilo vaše dieťa v septembri, gratulujeme:  je pravdepodobne najmúdrejší v triede! 12 dobrých dôvodov, prečo.

Mnohí ľudia sú k astrológii skeptickí, ale táto starodávna disciplína stále poskytuje dobré veci na zamyslenie. Všetci sme sa nejako zhodli na skutočnosti, že horoskop „uhádol“ naše skryté rysy alebo budúce udalosti.

Zvláštny pocit nám spôsobujú  predpovede o našich deťoch – každý rodič svojich detí ich číta s čudným pocitom.  A v priebehu rokov sme často zistili pravdivosť príbehov, keď sme čítali aký má vplyv planét a súhvezdí na charakter, prirodzené schopnosti a osobnosť nášho dieťaťa.

Dnes budeme hovoriť o septembrových deťoch. Máme dobré správy pre ich rodičov!

1. Výskumníci zistili niečo neuveriteľné o septembrových deťoch.

Hoci nikto nemôže povedať iste, Národný úrad pre ekonomický výskum (Cambridge) odhalil niečo vzrušujúce v astrologických charakteristikách septembrových detí. Štúdia ukázala, že mesiac, v ktorom ste sa narodili, môže ovplyvniť vašu úroveň inteligencie.

A nie – výskumníci z Cambridge nekreslia hviezdne mapy, ale študujú  štatistiky úspešnosti školákov narodených v septembri!

2. Mesiace môžu mať všeobecný vplyv na osobu.

Štúdie v skutočnosti ukazujú, že mesiac narodenia môže mať vplyv na ľudské vlastnosti, a že deti narodené v septembri vykazovali vyššiu úroveň inteligencie ako ich rovesníci. Inými slovami, septembrové deti sú múdrejší.

 

3. Štúdia zahŕňala 1,2 milióna školopovinných detí.

Štúdia na Floride zahŕňala 1,2 milióna školákov vo veku 6 až 15 rokov. Deti boli vybrané podľa dátumu narodenia (rôzne mesiace). Výskumníci tvrdia, že tí, ktorí sa narodili v septembri, boli trochu úspešnejší ako ostatní.

4. septembrové deti vykazovali lepšie  priemery za rok.

Štúdia ukázala, že školáci narodení v septembri vykazovali lepšie priemerné známky ako u tých, ktorí sa narodili napríklad v auguste.

5. septembrové deti sa učia lepšie.

Študenti, ktorí sa narodili v septembri tiež dosiahli lepšie výsledky testov a preukázali vysoký potenciál. Zvyčajne si udržiavajú lepšie výsledky už mnoho rokov.

6. Majú väčšiu šancu dostať sa na dobré univerzity.

Žiaci narodení v septembri majú väčšiu šancu dostať sa na dobrú univerzitu. Kvôli svojej inteligencii dokážu ľahko splniť požiadavky najlepších z najlepších.

7. U septembrových detí je menej pravdepodobné, že spáchajú zločin.

Štúdia tiež ukázala, že u detí narodených v septembri je  menej pravdepodobné, že sa dostanú do zlého podniku alebo spáchajú zločin. Všetky matky, ktorých deti sa narodili v septembri, to  nepochybne poteší. To však nie je všetko.

8. Deti narodené v septembri sú zvyčajne vyššie.

Štúdia vykonaná v Bristole vo Veľkej Británii ukázala, že deti, ktoré sa narodia začiatkom jesene,  sú mierne vyššie, než deti narodené v zime a na jar.

Vedci to vysvetlili, že je to preto, že je matka viac na slnku v poslednom semestri tehotenstva, jej telo produkuje viac vitamínu D. Pomáha  na rast kostí.

9. septembrové deti vážia menej.

Áno, septembrové deti obvykle vážia menej – a to nie je kvôli zdravotným problémom.

10. septembrové deti sú dobrými športovcami.

Ak chcete, aby vaše dieťa viedlo zdravý životný štýl, naplánujte jeho narodenie! Výskumníci z Essexskej univerzity zistili, že deti narodené na jeseň majú radšej atletiku. Dokážu bežať a skákať o 10% lepšie ako ostatné. Toto je spojené aj s dostatočným množstvom vitamínu D.

11. Sú náchylní na astmu a potravinové alergie.

To je jeden problém, ktorému čelia mnohé deti narodené v septembri. Majú zvýšené riziko potravinových alergií a astmy! Vedci z Vanderbiltskej univerzity uviedli, že jesenné deti majú o 30% vyššiu pravdepodobnosť, že trpia astmou.

Možno je to spôsobené tým, že sa narodili v čase, keď väčšina vírusových infekcií je na vrchole ich vývoja.

Potravinová alergia je ďalším problémom. Fínski odborníci tvrdia, že tí, ktorí sa narodili na konci septembra a novembra, majú väčšiu pravdepodobnosť výskytu potravinovej alergie ako iné deti. Dôvodom bolo najmä mlieko a vajcia.

12. septembrové deti sú šťastnejšie.

Všetky deti sú šťastné, ak cítia lásku a bezpečnosť, ale jesenné deti sú šťastnejšie. Hoci mnohí neveria v astrológiu, tí, ktorí sa narodili na jeseň od polovice septembra do októbra, pod znamením Váh, sú zvyčajne šťastnejší.

Pravdepodobne je to vďaka rozmanitým potravinám, ktoré sú k dispozícii počas zberu, a kvôli absencii zimných chorôb. Ľudia narodení na jeseň nie sú náchylní na depresiu alebo bipolárne poruchy, aj keď môžu byť trochu podráždenejšie.

Súhlasíte s názorom vedcov?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ak sa narodilo vaše dieťa v septembri, gratulujeme:  je pravdepodobne najmúdrejší v triede! 12 dobrých dôvodov, prečo.”