Viete ako si založiť úspešnú firmu?

Založenie sro je dnes nie je nič zložité. Založiť firmu, ktoré bude dlhodobo úspešná už také ľahké nie je. Ušetriť hlavne na začiatku podnikania sa dá za prenájom virtuálneho sídla. Kým sa ale pustíte do podnikania spravte si rozpočet a zrátajte všetko od platu zamestnancov až po náplne do tlačiarne.

 Dôležitý je prvý krok

 To znamená kompletné založenie s.r.o.. Je pravda, že ide o celkom vážne rozhodnutie, ktoré si treba dobre zvážiť. Pokiaľ o tom premýšľate už dlho a miesto konania čítate knihy, blogy a iné rady o podnikaní mali by ste definitívne rozhodnúť. Je pekné mať sny, ale ešte krajšie je, keď sa začnú plniť. samozrejme sa môže stať, že zo začiatku sa vám nebude dariť alebo vaše prvé podnikanie nedopadne najlepšie. Získate ale skúsenosti, ktoré vám nakoniec môžu priniesť vytúžený úspech.

 

V čom chcete podnikať

 Predmet podnikania, ktorý si zvolíte môže byť základom váš úspechu aj neúspechu. Zbohatol niekto z vašich známych na prevádzkovaní reštaurácie alebo na mobilných aplikáciách? Môže to byť dobrý biznis, ak vás to baví a vyznáte sa v tejto v oblasti. V opačnom prípade to môže skončiť fiaskom. Zamerajte sa skôr na to, čo vás baví a k čomu máte vzťah. Ak nepotrebujete vlastnú kanceláriu alebo chcete na začiatku ušetriť za vybavte si prenájom virtuálneho sídla.

 

Počiatočný kapitál

 Začať podnikať bez je veľmi náročné, pretože spočiatku je potrebné biznis dotovať. Náklady samozrejme závisia aj od predmetu podnikania. Prenájom priestorov, plat zamestnancov, marketing, vybavenie kancelárie, výkonné náplne do tlačiarne, autá – to všetko niečo stojí. Kým sa váš biznis rozbehne a začne zarábať, budete potrebovať väčší alebo menší obnos peňazí. Ak nemáte našetrené, riešením je pôžička alebo získanie partnera v podnikaní. Vždy by ste mali mať jasnú predstavu o tom, koľko peňazí reálne potrebujete a do čoho ich investujte.

0 replies on “Viete ako si založiť úspešnú firmu?”