HRDINOVIA: Policajti z Púchova neváhali a skočili do ľadovej vody, len aby zachránili ženu z potápajúceho sa auta

 

 

František Hija a Zuzana Zlatošová z Obvodného oddelenia PZ z Považskej Bystrice boli vyslaní na preverenie oznámenia, že v Udiči (okr. Považská Bystrica) malo v skorých ranných hodinách dôjsť k dopravnej nehode. Podľa dostupných informácii, bolo počuť ranu a následné trúbenie, avšak vozidlo nebolo nikde vidno. Policajti po príchode na miesto zistili, že v potoku sa nachádza vozidlo, ktoré bolo prevrátené na strechu. Takmer celá strecha vozidla bola ponorená vo vode.

Okamžite pribehli k vozidlu a v aute zbadali mladú ženu. Bola hlavou dole, vo vode, pripútaná bezpečnostným pásom a nemohla sa z vozidla dostať von. Mladá žena už bola vyčerpaná, očividne podchladená a už nevládala držať hlavu nad vodou.

 

Policajti keď videli, že je vážne ohrozený život a zdravie mladej ženy okamžite konali. Podarilo sa im otvoriť zadné dvere a odrezali bezpečnostný pás. Mladú ženu vyslobodili z vozidla a vytiahli zo studenej vody. Následne ju dostali do tepla, poskytli jej prvú pomoc a privolali RZP. Zdravotníci 20-ročnú Petru ošetrili a previezli do považskobystrickej nemocnice.

FANTASTICKÁ PRÁCA!

POLICAJTI ZACHRÁNILI ŽIVOT MLADEJ ŽENE, NEVÁHALI SKOČIŤ DO ĽADOVEJ VODY A VYTIAHLI JU Z POTÁPAJÚCEHO SA AUTAFrantišek…

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Pátek 4. ledna 2019

zdroj: policiaSR