Oravská lesná vyzerá ako z filmu Perinbaba. Za pár hodín tu napadlo viac ako meter snehu

Oravská Lesná, obec je v okrese Námestovo, je známa ako najchladnejšia obec na Slovensku. Ani tento rok sa nič nezmenilo a v týchto dňoch tam napadlo najviac snehu na Slovesnku.

Znehová nádielka je rok čo rok menšia a menšia a preto sa mnohí z nás tešia padajúcim vločkám za našimi oknami, ktoré vidíme predovšetkým v týchto dňoch.

Niektorí zasa nad snehom krútia hlavami a vodiči nadávajú jedna radosť, pretože sa na celom Slovensku tvoria kolóny a zápchy. Na viacerých miestach Slovenska napadlo niekoľko desiatok centimetrov snehu, no snád‘ doposiaľ najväčšia snehová nádielka prišla do najchladnejšej obce, do Oravskej Lesnej. práve tam majú obyvatelia naozaj veľké kopy snehu, pretože tam napadlo viac ako 100 centimerov a stále sneží.

Aj ked‘ takéto kopy snehu sa na celom Slovensku nevyskytujú, aj tak sneží takmer na všade a je potrebné si dávať veľký pozor  najmä na cestách. V Oravskej Lesnej je pohyb automobilov naozaj obmedzený, aj ked‘ kalamitný stav zatiaľ obec nevyhlásila, pretože tam sú ľudia na snehovú nádielku zvyknutí a s ľahkosťou si s ňou dokážu poradiť.

View this post on Instagram

∆ #oravskalesna 📷❄❄❄💕 #snowland 👣🐾∆

A post shared by ∆ Tinka ∆ (@kristinabrisakova) on

zdroj: /imeteo.sk

titulna foto: Peter Patar Vlado

marianlechan