19 ročný Dávid zabil svojho otca, ktorý týral celú rodinu. Dostal 4 roky, no Slováci hovoria, že je to veľa

Mladík si pred pár dňami vypočul konečný trest za svoj čin. Pred 2 rokmi zabil svojho otca a v dobe spáchania činu mal len 19 rokov. Jeho čin bol hnaný celoživotnou traumou, spôsobenou svojim tyranským otcom.

Čin sa stal počas jedného z bežných večerov v ich rodine v Galante. Otec týral nie len chlapca, ale aj celú rodinu a mama si to odniesla najčastejšie. V jeden večer to syn už nevydržať a rozhodol sa konať. Ked‘ svoju matku uvidel dobitú a s plačom ležať na podlahe, prišiel k otcovi a pomstil sa mu za celé svoje kruté detstvo a za zničenie života svojej matky. Syn ho počas spánku udrel 3 krát do hlavy a 17 krát ho bodol nožom.

Pred pár dňami sa syn opäť postavil pred súd. Sudca konečne rozhodol, ako to s ním bude ďalej. Dnes už 19 ročný mladík si tak vypočul verdikt, že je obžalovaný a vo väzení bude musieť stráviť najbližšie 4 roky nepodmienečne.

Tento trest si „odsedí“ vo väzení s minimálny stupňom stráženia.

Chlapec mal pri rozsudku oči plné sĺz rovnako ako v čase, ked‘ sa sám prihlásil na polícii. Doteraz tvrdí, že svoj čin neľutuje, pretože sa už nemohol pozerať na svoju týranú rodinu. Tento príbeh mladého chlapca sa v týchto dňoch zdieľa na mnohých sociálnych sieťach, pretože ľudia sú s jeho trestom nespokojní. Podľa nich je jeho trest prehnaný. Mnoho ľudí žiada pre Dávida milosť od prezidenta a dokonca sa spisuje aj petícia proti jeho uväzneniu. Podľa ľudí už trpel dosť, prečo by mal trpieť 4 dlhé roky v cele.

 

Celú reportáž si pozriete >>> TU <<<.

 

zdroj: hitky.sk 

/ markiza.sk