Mladá Slovenka zomrela, kvôli pochybeniu lekárov. Nikto v nemocnici nebral jej zdravotný stav vážne

Len pred pár dňami sme vás informovali o smutnej správe, ako mamičke zomrelo jej malé bábätko, kvôli zjavnému pochybenu lekárov. Neubehlo ani pár dní a opäť tu máme podobný príspevok. Prečítajte si príspevok od Klaudie, ktorá prišla o svoju sestru…

 

… 5.3.2019 večer, kedy Katka prišla, že ju bolí brucho a je jej zle, nejako sme to neriešili, povedali sme jej,že asi niečo zjedla nech si dá tabletku. Kedže bolesti neprestávali a začalo sa to stupňovať a my sme videli typické príznaky slepého čreva, zavolali sme sanitku.

Sanitka prišla, Katku odviezdli do nemocnice, spravili jej všetky testy a volala nám s tým, že asi to bude slepé črevo a ráno ju budú operovať ale, že nie je to nejaké vážne a možno to najprv skúsia iba rozohnať a operácia nebude potrebná. Asi prvýkrát v živote sme vôbec nestresovali, veď operácia slepého čreva je už každodenná záležitosť a kedže nám povedali, že to nie je vážne tak už vôbec nie. Ráno nám katka volala s tým, že teda operovať ju budú.

 

(SPRAVILI JEJ PREDOPERAČNE VYŠETRENIA A ZDRAVÁ BOLA, aj pľúca mala zdravé, aspoň tak nám bolo povedané) 6.3.2019 (streda) Operácia prebehla, doktor nám oznámil, že VŠETKO DOBRE dopadlo (všetko dobre nedopadlo a problém bol už zrejme pri operácii/preberaní podľa Katkiných slov neskôr) a pacientka je umiestnená na svojej izbe. (žiadna pooperačná izba veď asi načo?). Poobede sme prišli za Katkou bola ubolená ale veď po operácii je každý, hovoríme jej, že piatok pôjde domov zdravá ako rybička. Zrazu to začalo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rishi Kumar, MD | RK.md (@rishimd),

 

Zo stredy (6.3) na štvrtok (7.3) v noci nám písala ako ju všetko bolí, nemôže spať, celú noc preplakala a má strašný kašel.

7.3 (štvrtok) sa všetko začalo ešte viac stupňovať a Katka bola slabšia a slabšia, keď sme ju RÁNO (poobede sme tam už boli s ňou) počuli v telefóne hneď sme vedeli, že je zle, hovoríme jej Katka zvoň na sestričky a jej odpoveď bola, že ona už zvoniť nebude lebo jej povedali, že je precitlivelá a dali jej dýchať do sáčika, dokonca zvonček mala aj vyvesený, tak že na neho nedočiahla (zvonila jej potom spolubývajúca).

 

Celý štvrtok (7.3.) prebehol asi takto: precitlivelá, nič jej nieje a to sa stáva. Typické príznaky zápalu plúc boli odignorované. Až večer keď sa vrátila z CT sa zrazu dvere jej izby rozrazili a Katku náhle brali na JYSKU so slovami, že CT zobralo aj kúsok pľuc (?nahodou?, keďže celý deň riešili brucho) a zistilo sa, že má zápal tak vážny.

Katka nám ešte zakývala a povedala, že tu už jej pomôžu LEBO JEJ budú VERIŤ. Odišli sme spokojní domov až dokým nám nezazvonil telefón: “Katku sme museli náhle dať na ARO do umelého spánku” keďže ten zápal pľúc bol tak vážny (OBOJSTRANNÝ). A v tom začali týždne plné modlenia sa cez, ktoré sme mohli iba veriť. Na druhý deň ako bola v umelom spánku ďalšia rana, sepsa.

 

Opäť slovä: “Zázrak, že to prežila a bojuje.” 4 týždne nervov, stresu a to vďaka ľudskej ľahostajnosti. Po týždnoch (29.3) silného bojovania, modlenia sa Katka dostala MOZGOVÚ SMRŤ (prečo sa to stalo, ako? Odpoveď? : MY NEVIEME). 1.4 jej ako 25 ročnej srdiečko dobilo…

Ľudská ľahostajnosť trnavskej nemocnice nám Katku zobrala a bohužial nám ju nikto a nič nevráti. Ísť zdravá (slepé črevo ŽEVRAJ bez komplikácii už choroba v dnešnej dobe nieje) a skončiť Mozgovou smrťou, ťažko tomu uveriť ale toto sa stalo. Ešte aj teraz je pre nás ťažké niečo takéto šíriť a hovoriť o tom ale je potrebné aby to vedeli všetci, pravdu.

Aby sa takéto veci viac nestávali!!

…a toto je len základ a fakty, veľa “maličkostí” , ktoré sa stali popri tomto všetkom spomenuté nejsú …

(Pre tých ľudí, ktorí si myslia, že takéto niečo by si niekto dokázal vymyslieť. Písala to JEJ RODINA, ktorá si to prežila s ňou!!! A konkrétne ja, ktorá to iba zdielala som jej sestra!!!)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2271950602863486&set=a.608881119170451&type=3&theater

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mladá Slovenka zomrela, kvôli pochybeniu lekárov. Nikto v nemocnici nebral jej zdravotný stav vážne”