Rozhorčená mamička chce na učiteľku z Brusna podať sťažnosť za to čo urobila jej dcére! Ľudia na učiteľkin zákrok majú však iný názor.

V poslednom čase sa na Slovensku objavili prípady, keď sa niekto neprimerane správal k zvereným deťom alebo k im rodičom. Isto si pamätáte na škandál, keď rómske dievčatko muselo sedieť samo v poslednej lavici na svojom 1. svätom prijímaní, alebo na rasistickú SMS smerovanú rómskej mamičke .

 

Tentokrát škandál vypukol na základnej škole v Brusne po ohlásení prípadu mamičkou na sociálnej sieti. Podľa príspevku mala jedna z učiteliek (Soňa D.) neprimerane potrestať dcéru poškodenej a tak spochybnila učiteľkinu metodiku. Podľa slov mamičky, jej dcéra mala byť potrestaná sedením v lavici, ktorá bola otočená chrbtom k zvyšku triedy. Trest bol za to, že jej dcéra neustále vyrušovala ostatných spolužiakov počas vyučovania.

Čo mamičku rozhorčilo najviac bolo to, že o tomto konaní spomínanej učiteľky vôbec nevedela. Mamička neskôr zistila, že sa jej za to deti posmievajú a má to aj psychické následky. Jej dcéra má fóbiu zo školy, zistili jej taktiež hyperaktivitu a berie aj lieky.

 

https://www.instagram.com/p/BprbV4pAGBR/

 

Škandál neostal bez odozvy a tak sa pre Nový Čas vyjadrila samotná učiteľka:Zvolila som takú metódu, že keď toto dievčatko pracuje samostatne, aby nerušilo, je otočená a vypracuje pekne danú úlohu. Nikdy tam nie je celé vyučovanie. V osobitnej lavici sa jej výsledky zlepšili. Už je lavica späť a zasa sa zhoršila.“ Za konaním a výsledkami pedagogičky si stojí aj riaditeľ základnej školy v Brusne avšak nepáči sa mu to, že učiteľka toto konanie nekonzultovala práve s ním a neupovedomila aj mamičku žiačky.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt třída

Oddelená lavica nebola vhodná z hľadiska formy, no efekt sa dostavil. Pani učiteľka to ale mala prediskutovať so mnou a s matkou dieťaťa,“ vyjadril sa riaditeľ na margo prípadu potom čo mamička poškodenej žiačky zvažuje podať sťažnosť.

 

Ohľadom tohto prípadu na sociálnej sieti vznikli búrlivé diskusie no väčšina príspevkov spochybňuje práve mamičku a jej odôvodnenia.

 

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rozhorčená mamička chce na učiteľku z Brusna podať sťažnosť za to čo urobila jej dcére! Ľudia na učiteľkin zákrok majú však iný názor.”