Kňaz takmer zabil dieťa počas jeho krstu. Prípad vyšetruje polícia

krst RuskoZdroj: tvnoviny.sk

Ruský kňaz sa dostal do problémov. Jeho konanie je neprípustné a momentálne ho vyšetruje polícia. Počas krstu takmer utopil dieťa.

Pravoslavné tradície tvrdia, že dieťa je pokrstené až po tom, čo je 3 krát ponorené do svätenej vody. Krst dieťaťa je dojemným a veľmi citlivým obradom, pretože sa jedná o malé telíčko dieťatka. Túto tradíciu si však kňaz Vasily Necheporenko v ruskom meste Gatchina vytvetlil po svojom. Video krstu sa objavilo na internete a zachytáva skutočnú drámu.

Ako budete môcť vidieť na videu, dieťa sa vzpieralo a plakalo, čo by nebolo ničím výnimočným. Drastickým je však spôsob, ako kňaz k dieťaťu pristupuje a ako ho topí pod vodu.  Po chvíľke týrania pristúpila aj matka dieťaťa a chcela si ho vziať k sebe. Necitlivý kňaz ju však odstrčil a topenie dieťaťa opäť zopakoval.

Frantic Russian Mother Tries to Stop Violent Baptism

A violent baptism rite, caught on camera in a Russian church, Saturday, August 10, shocked both Orthodox believers and non-religious people, prompting a service ban for the excessively zealous priest. In an interview with local news station Channel 5, the Reverend Foty said the mother was overreacting and unfamiliar with the ritual.

Matka dieťaťa povedala: „Chlapec plakal. Bola som vyľakaná a pribehla som k nemu. Má škrabance na krku a ramene. Teraz trpí záchvatmi paniky a je hysterické.“ Rodičia malého novorodenca tento prípad ohlásila polícii a tá kňazovi pozastavila činnosť až do ukončenia vyšetrovania. Kňaz svoje konania obhajuje tým, že má dlhoročnú prax a obrad krstu takto vykonáva vždy.

Podľa niektorých, na internete komentujúcich ľudí video jasne ukazuje, že kňaz by toto poslanie vykonávať nemal. Správal sa šialene a malé deti do jeho rúk nepatria. Jeden z ruských cirkevných hodnostárov tvrdí, že tento kňaz mohol byť posadnutý diablom a je potrebné privolať kňaza – exorcistu.