Čerstvá mamička Mária Bartalos vyjadrila svoj názor na interrupcie: K nenávistným komentárom na jej adresu sa vyjadril gréckokatolícky biskup.

Mária Bartalos (25), ktorá je čerstvou mamičkou svojho syna Noela. V poslednom čase Slovenskom rezonuje debata o interrupciách, na ktorú vyjadrila svoj názor aj Mária alias Mary Bartalos rovnako aj ako iné ženy, ktorých sa táto problematika týka. Interrupciu neuznávam v nijakom prípade!” vyjadrila sa Bartalos a tým spustila na seba vlnu kritiky od liberálne zmýšľajúcich fanúšikov.

My si to naše malé miničko tak radi nosíme😀Čo je lepšie ako byť blízko pri ockovi a mame♥️Budeme si ťa nosiť, kým sa naučíš chodiť a potom začnú túry😀Tešíme sa na to a veríme, že si pohyb zamiluješ tak ako my♥️

17.2k Likes, 42 Comments – M A R I A B A R T A L O S (@maria.bartalos) on Instagram: „My si to naše malé miničko tak radi nosíme😀Čo je lepšie ako byť blízko pri ockovi a mame♥️Budeme si…“

“Poznám prípady, keď aj sám lekár povedal, že radšej na potrat, ako by sa malo narodiť dieťa bez rúk a nôh. To je sťažený život pre všetkých a čo to musí byť aj pre tú matku,“ napísala komentujúca svoj názor na postoj mladej herečky. Ďalšia žena tak zverejnila aj komunikáciu s Bartalos, kde ju obviňuje z toho, že chce ženám odňať slobodu rozhodnutia týkajúcu sa interrupcii

 

Stojí si za svojim názorom

“Ja si nepotrebujem čítať iné názory ľudí a robiť si prieskum, ja mám tento názor a rátam s tým, že sa niekomu páčiť nebude. Som veriaci človek, život mi bol daný a ja nemám nijaké právo ho niekomu brať, už vôbec nie vo vlastný prospech alebo pre vlastnú pohodlnosť. Interrupciu neuznávam v nijakom prípade! Keď chce byť žena slobodná, nech je, ale ak raz čelí realite, že je tehotná, mala by to v prvom rade prijať a riešiť to inou cestou ako tou najľahšou – zbaviť sa ho. To je absolútne sebecké,“ reagovala mladá mamička a herečka.

Prvá fotka- happy mini family, druhá – Aj ty cítiš to čo ja??😁😁😁😁 Každopádne..už sme vyznamenaní hodnosťou „Family“ a k tomu máme aj patričný odev😁 Aj ty môžeš mať svoju hodnosť, Adidas prišiel s novými bomberami, na ktoré si môžeš nalepiť niektorý z 5 erbov. U nás to bolo jasné 🤗 Nájdeš na www.adidas.sk #vrct#jacket#adidas#new foto: @pavolchochula ďakujeme🙏🏽😊

25.4k Likes, 33 Comments – M A R I A B A R T A L O S (@maria.bartalos) on Instagram: „Prvá fotka- happy mini family, druhá – Aj ty cítiš to čo ja??😁😁😁😁 Každopádne..už sme vyznamenaní…“

Na túto tému sa vyjadril aj biskup vladyka Milan Chautur: “lebo bojovať proti ľuďom, ktorí sú za život a nahovárať si, že sme tolerantnejší, lebo dovoľujeme aj zabíjať bezbranných (napr. interrupcia alebo  eutanázia), je strašným omylom a kliatbou”. Podľa neho je najväčším problémom zmýšľanie ako počas marxisticko-leninovskej ideológie, kedy ľudia museli popierať svoju vieru. A tak teraz v časoch „náboženskej slobody“ sú ľudia nútení zapierať svoj názor na život, ktorý je ukotvený v náboženstve.

 

„V podstate tu ide o hodnotový zápas!“

“Podľa držiteľky Nobelovej ceny, molekulárnej biologičky a psychologičky Elizabeth Blackburnovej, vám negatívne myšlienky škodia až na tak hlbokej úrovni, akou je vaša DNA. Každému z nás, keď ide o život, tak si ho chránime; ale nie každý uznáva princípy, na ktorých Darca života pozitívne stavia svoje podmienky žitia aj pre tých, ktorí sú slabí a bezbranní. Inou témou je, či vôbec uznávame Darcu života, ktorým je Boh, ako absolútna Bytosť. A od toho sa často odvíja kultúra života a kultúra smrti, teda v podstate tu ide o hodnotový zápas,” tvrdí vladyka Chautur, ktorí boj medzi dvoma tábormi nazýva nedorozumením.

 

Image result for milan chautur biskup

Zdroj: sk.wikipedia.org

 

“Po prečítaní vyznania Daniela Heviera o vďačnosti mame, ktorá ho porodila a to aj napriek nesúhlasu gynekológa a hneď na to po následných útočných komentároch voči jeho postoju, ktoré ho priam “chceli” dotlačiť k výroku “prepáčte, že som sa narodil”, je mi jasné, že boj o slobodu vyznania pokračuje,” dodáva biskup vladyka Milan Chautur. Podobne narazil aj na článok, v ktorom sa jednalo o vyhrážky na osobu Mary Bartalos za jej názor. “Takýchto ľudí dnes, je čo obdivovať a treba im prejaviť morálnu podporu,” pokračuje Chautur.

 

Ľudia, aj tí vyššie postavení, sa boja povedať svoj názor nahlas

“Dôkazom toho je i povšimnutie si faktu, že k tak masovému Národnému pochodu za život nezazneli žiadne iné hlasy právnikov, umelcov, spevákov, športovcov, či “viditeľných” politikov. V čom je problém…? Nemajú na to svoj názor, či ich problematika života nezaujíma, alebo azda majú strach pred tým, že budú “diskvalifikovaní”? Niekedy je mlčanie veľavravné a to zvlášť vtedy, keď majú veľkú odvahu hovoriť tí, ktorí sú z “druhého tábora”. Tak tomu bolo aj v minulosti a tak je tomu i teraz, že sa musíme učiť “čítať medzi riadkami”. A toto čítanie medzi riadkami nás učí tomu, že nesmieme zostať mlčiacou väčšinou, ktorá neprejaví svoj názor len preto, lebo má strach z tých, ktorí majú na to prostriedky, aby “hlasne kričali”,” kritizuje a zároveň povzbudzuje ľudí aby nemlčali o svojom názore na interrupcie.

 

Image result for pochod za život

Zdroj: sk.wikipedia.org

 

Na záver biskup vladyka Milan Chautur vyjadril aj svoj názor, ktorí podložil aj Božím prikázaním. “V tomto zápase o život a o rešpekt voči životu, musíme zostať na strane toho, čo život buduje a nie, čo ho ničí. Tu nejde o sebecký prístup k iným, ani o nadraďovanie vlastného názoru, ale o jednoznačné rešpektovanie prikázania: “Nezabiješ!”/Ex 20,13/. Len takto s Pavlovskou istotou každý z nás bude môcť povedať: “Všetko môžem v tom, ktorý ma posilňuje”/Flp.4,13/.”

 

Aký je Váš názor na interrupcie? Ste za alebo proti?

zdroj:  https://www.hlavnespravy.sk