22-ročný pacient s rakovinou, ktorému lekári dali 5 rokov života, zmenil svoje telo za 12 týždňov

Angličan menom Ollie Jowett sa v roku 2017 dozvedel, že má rakovinu. V tom čase mal iba 22 rokov. Napriek strašnej diagnóze sa rozhodol dosiahnuť ideálnu fyzickú kondíciu.

Len za 12 týždňov sa mu podarilo úplne zmeniť vzhľad svojho tela. Ollie dodržiaval prísnu diétu a intenzívne trénoval. V tomto čase jeho telo zápasilo s malígnym nádorom mozgu.

Niekedy sa cítil tak zle, že nedokázal vyjsť ani po schodoch.

Aj napriek tomu sa mu podarilo schudnúť 10 kg a vybudovať si svalovú hmotu, ktorú by mu závidel nejeden kulturista.

Spočiatku sa chcel stať osobným trénerom v rodnom meste St. Austell, ale bolo mu ponúknuté miesto v Belfaste. Niekoľko mesiacov po presťahovaní sa do Severného Írska mu bola diagnostikovaná rakovina mozgu.

Odmietol podstúpiť chemoterapiu, pretože považoval takúto liečebnú metódu za riskantnú. Po vypočutí diagnózy sa rozhodol „myslieť pozitívne“ a dostať sa do ideálnej formy.

Svojím príkladom chcel tiež inšpirovať ostatných.

„Diagnóza bola pre mňa skutočným šokom. Všetko, čo vám ostáva, je plač. Zároveň som si bol stopercentne istý, že zlé premením na dobré. Život nekončí.

Je mi to ľúto. Každý z nás čelí výzvam. Som osobný tréner a viem, aké ťažké je pre ľudí schudnúť, aké výhovorky si vedia nájsť – nedostatok času, motivácie, vôle.

Chcel som využiť svoju chorobu na inšpirovanie ľudí a tiež na dosiahnutie najlepšej fyzickej formy v mojom živote.“

Vďaka silnej motivácii sa 22-ročnému Britovi podarilo zmeniť svoje telo už po troch mesiacoch. Odmietol sa vzdať sa, nedovolil, aby z neho choroba urobila invalida.

Nie všetko bolo také jednoduché. Niekedy bolo pre neho ťažké nájsť v sebe silu trénovať, musel sa k tomu doslova prinútiť.

„Niekedy som bol taký slabý, že som sotva vyšiel po schodoch. Bolo to zlé. Chôdza do obchodu bola neúnosná úloha, nehovoriac o 15 000 krokoch denne.“

Okrem budovania svalovej hmoty sa venoval zmene svojho myslenia a nastavenia, či už z duševného alebo emocionálneho hľadiska.

„Vedel som, že na uskutočnenie tejto premeny musím opustiť svoju komfortnú zónu. Vedel som, že to bude ťažké.

Ale nakoniec som dostal odmenu: stal som sa oveľa silnejším – mentálne, fyzicky aj emocionálne,“ hovorí.

Ollie tiež zorganizoval kampaň s názvom Project Beat Cancer, vďaka ktorej dokázal na svoju liečbu získať viac ako 13 000 libier (15 000 eur).

Aký dojem na vás urobil tento príbeh?

 

zdroj: UpFitness