Cestovateľka v čase: Na 121-ročnej fotografii sa objavila dvojníčka Grety Thunberg

Po internete koluje mnoho koláží fotografii známych hercov či celebrít a ich menej známych dvojníkov – “bežných smrteľníkov”. Ďalšou kategóriou sú staré fotografie ľudí, ktorí sa veľmi nápadne podobajú na už spomínané celebrity. Svoju dvojníčku má aj 16-ročná švédska aktivistka, Greta Thunberg.

Portál LadBible informuje o 121-ročnej čiernobielej fotografii, na ktorej sa nachádza dievča, ktoré sa podobá práve na Gretu. Fotografia sa našla v archívoch University of Washington a vyhotovená bola v roku 1898. Švédsky fotograf, Eric A. Hegg, ktorý je autorom snímky zomrel v roku 1948. Fotografia je zasadená do prostredia kanadského územia Yukon, na ktorej sú zachytené deti pri ťažbe zlata.

Cestovanie v čase

Dievčina, ktorá sa nachádza v popredí fotky sa podobá na mladú aktivistku. Táto fotka vyvolala u mnoho ľudí zaujímavé pocity a začali vymýšľať rôzne konšpiračné teórie. Jednou z nich je tá, že Greta je cestovateľkou v čase a prišla nás varovať pred našou pochmúrnou budúcnosťou. No to nie je prvýkrát, kedy Gretu spájali s niekým iným. V jednom z našich článkou sme sa venovali aj predpoveďou budúcnosti, ktorá sa objavila v animovanom seriáli Simpsonovci. Mladú Gretu tak prirovnali k Lise, ktorá varovala pred záhubou Springfieldu.

 

Zdroj: commons.wikimedia.org

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Cestovateľka v čase: Na 121-ročnej fotografii sa objavila dvojníčka Grety Thunberg”